Autor Tema: "Bezgrešno začeće"  (Pročitano 863 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
"Bezgrešno začeće"
« poslato: 22.Feb. 2013, 09:46:53 »
Elem, u oktobru prošle godine bio sam u Đavoljoj varoši i u šumi ispod trulog drveta nađem malu škorpiju. Ponesem je sa sobom pošto jedan moj kolega voli svašta da gaji po terarijumima. Kad sam je doneo on mi je rekao da je juvenilna i da će se teško vrsta odrediti. Evo je.

Od tada je prošlo 5 meseci, ona je i dalje živa i zdrava. Zove je juče kolega, kaže "nećeš verovati, ona škorpija se porodila". Sad, dal je bezgrešno začela ili je bila "napredna tinejdžerka" ili, što je najverovatnije, vrsta koja ne raste više od toga. Saznao sam da je dužina "trudnoće" kod škorpija prilično duga tako da ovo nije ništa neobično. Evo i dečice koje ona nosi neko vreme na leđima dok se ne osamostale.

ihi

• Leptir
Odg: "Bezgrešno začeće"
« Odgovor #1 poslato: 22.Feb. 2013, 10:27:00 »
Dragiša, vraže.
Ne može vam čovek doskočit.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 22.Feb. 2013, 12:46:33 »
Dragiša
Da li su naše škorpije otrovne i ako jesu da li je
njihov otrov slabiji od onih iz toplijih krajeva?
Pozdrav, Dejan

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #3 poslato: 22.Feb. 2013, 13:11:44 »
Naravno da je slabiji ali koliko ne znam. Evo Slobodan Ivković, determinator skakavaca ;) radi u istoj prostoriji gde je i škorpija, mogao bi da gurne prst pa ćemo saznati. ::)

Slobodan Ivkovic

• Guseničica
  • **
« Odgovor #4 poslato: 22.Feb. 2013, 14:12:18 »
Hehe, pa juče si ti mogao da gurneš prst, ali nisi hteo :). Ja koliko znam, jesu otrovne, ali je otrov slab, nešto kao otrov pčele. A i poznato je da ako su klešta razvijenija u odnosu na telo, otrov je slabiji.
Pozdrav