Autor Tema: Haliaeetus albicilla  (Pročitano 1168 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Haliaeetus albicilla
« poslato: 19.Feb. 2013, 13:31:26 »
Nije nova vrsta (ne može stalno :'() ali su fotke friške, od jutros.
U NP Fruška gora postoji zimsko hranilište za orlove (za one koji ne znaju) i tamo sam napravio malo sklonište za slikanje. Otišao sam jutros oko 6h (na žalost kasno) ali orlovi su već bili tamo i kad su me videli odoše. Nakon oko 3 sata ipak je nekoliko njih hrabrijih (i gladnijih) došlo da malo čalabrcne. Svi su belorepani, krstaši nisu sletali ovaj put. Sledeće nedelje planiram opet da idem ali ću morati već u 5h da budem u kućici.

ihi

• Leptir
Odg: Haliaeetus albicilla
« Odgovor #1 poslato: 20.Feb. 2013, 06:10:04 »
Dragiša, opet ste majstor.
Moje je pitanje, s obzirom da sam ranoranilac, čemu odlazak u 5 sati na teren kada je vidljivost skoro do 8 nikakva?
Ne verujem da nosite rasvetu.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 20.Feb. 2013, 08:46:50 »
Orlovi su izuzetno plašljive ptice i ako primete čoveka odmah se podižu i neće sleteti na to mesto ceo dan. Dok je mrak one su negde po drveću i tek kad svane kreću da lete i da traže hranu. Pametni ljudi ulaze (i izlaze) u sklonište po mraku, što znači da ceo dan provedu unutra. Moram i sklonište da popravim, napred imam prorez kroz koji proturim objektiv, ali džabe vide me. Čim malo pomerim objektiv (jako dobro registruju pokrete) odmah se okreću i gledaju dal da begaju ili ne. Moraću da stavim staklo koje propušta sliku samo u jednom smeru, onda će biti mnogo lakše.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #3 poslato: 20.Feb. 2013, 09:09:47 »
Svaka čast. ;)

ihi

• Leptir
« Odgovor #4 poslato: 20.Feb. 2013, 09:49:20 »
Samo još da pitam. Na poslednjoj fotografiji iza strašnog i predivnog orla vidi se stena niz koju je neko prospao razmućen kreč, ili mi se tako čini?
Pa čime vi to hranite gospodare neba? I da li oni masovno sleću na tu stenu da bi proizveli toliko izmet?

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #5 poslato: 20.Feb. 2013, 15:12:17 »
Jeste to su govnjive fleke ??? ali ne od orlova nego od gavranova kojih ima preko 100 komada na tom lokalitetu i koji takođe jedu svinjetinu.