Autor Tema: Sitona humeralis  (Pročitano 560 puta)

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Sitona humeralis
« poslato: 09.Nov. 2011, 01:30:14 »
Da li je ovo Sitona humeralis? Veličina je oko 5mm. Nažalost bio je jako nemiran, jedva napravih par snimaka i pobegao mi je. Slikan je pre par dana u St. Pazovi.
« Poslednja izmena: 21.Nov. 2011, 23:19:26 Gabor Mesaros »
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Odg: Sitona humeralis
« Odgovor #1 poslato: 21.Nov. 2011, 23:19:13 »
I na ovog sam zaboravio. Jeste. Sitona humeralis.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
« Odgovor #2 poslato: 22.Nov. 2011, 00:01:31 »
Hvala, znači umem ja ponešto i da prepoznam. Nova vrsta!
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
« Odgovor #3 poslato: 16.Apr. 2012, 11:00:11 »

Nadam se da nisam pogrešila u identifikaciji ovog para. Juče sam ih pokupila, ali se nisu parili, samo se mužjak vozio na ženki. Čuvala sam ih u nadi da će se ipak pariti, ali sam već uveče dobila prva jajašca. Bubice su duge 4-6 mm a jajašca su jaaaaako su sitna, možda 0.3mm.
Pošto mi je ženka poklonila jajašca, da li to znači da je mužjak ostao sa njom nakon parenja da joj se slučajno ne približi neki drugi? Ili ona snese jajšca već nakon desetak sati, jer je manje od toliko vremena prošlo od kako sam ih pokupila pa dok nije snela prvo jaje.

Čime se hrane larve? Ako mi se izlegu da budem spremna. Ja sam bubice pokupila sa deteline, ali možda su samo prošetale...
« Poslednja izmena: 16.Apr. 2012, 11:10:16 božEnka.hric »