Autor Tema: Planinski vrhovi u Srbiji xls  (Pročitano 960 puta)

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Planinski vrhovi u Srbiji xls
« poslato: 25.Jan. 2013, 08:46:10 »
Nisam znao gde da stavim, ali se tiče terenisanja, a ovde već jedno vreme svakako nema novosti...

Dejane, pre svega sam mislio na tebe, ali sam siguran da će koristiti i drugima:

Vrhovi u Srbiji [XLS]

« Poslednja izmena: 25.Jan. 2013, 08:50:22 jozi »

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Odg: Planinski vrhovi u Srbiji xls
« Odgovor #1 poslato: 25.Jan. 2013, 08:56:11 »
Da. Onaj ko je ovo slozio uradio je ogroman posao i bice nam od koristi za prosirenje bioras baze georeferenciranih lokaliteta i generalno za kartiranje.
Hvala Jozi.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 25.Jan. 2013, 21:42:06 »
Neko se baš potrudio da skine sve kote na brdima i planinama.
Hvala Jozi :) što misliš na mene.
Pozdrav, Dejan

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #3 poslato: 26.Jan. 2013, 02:25:26 »
Dejane, to su uradili tvoji drugari iz planinarskih društava koji barem toliko vole prirodu koliko i mi ekolozi. Što dokazuje taj ogoman trud oko popisa vrhova. Daju čak i uputstva kako i gde se popeti, gde prespavati – nadam se da ćemo se jednom (tj.uskoro) udružiti i sa tom interesnom grupom.

Malo tačnjenje (ima li takva reč u srpskom?): Ova lista je na osnovu knjige autora Planić Iso. I ni izdaleka nije kompletna. Primera radi fale vrhovi Kamidžora, Andrina Kosa, Klik, Radmanov kamen i mnogi drugi.

Postoji još jedna publikacija, koja se zove Katalog planina Srbije, autora Jovan Đokić izvod iz koje se može pogledati ovde.

Dejane, pretpostavljam da znaš ovog čoveka, čuo sam da je dosta poznat i da se dosta kreće po planinama. Sa njegove stranice:
Citat: Pravila ponašanja planinara
Posebno je važna zaštita planinskih predela, nacionalnih parkova, planinskog bilja i životinja, pre svega zaštićenog cveća i životinja, planinskih voda, planinskog vazduha i okoline.
« Poslednja izmena: 28.Jan. 2013, 22:03:16 jozi »