Autor Tema: paraziti  (Pročitano 919 puta)

ihi

• Leptir
paraziti
« poslato: 12.Jan. 2013, 07:44:43 »
Po malo me je stid što Forum zatrpavam raznim stvarima. No, kada sam u prirodi radoznalost mi je jača od svakog sistema (čitaj discipline) pa fotografišem sve ono što mi se učini zanimljivim ili što pretpostavljam da mnogi tu pojavu nisu videli.
Dakle, biljka + biljne vaši + mravi (simbioza vaši i mrava)
Bumbar sa parazitima. Bio je mrtav, na nogama. (Mrtve ptice a lete, kako beše u onom vicu o poltronstvu iskazanom Predsedniku, ako se iko od starijih članova Foruma seća).
Insekt Nicrophorus investigator + paraziti. Sirota buba letela je sa utovarom i sletela na ogradu moje terase. Zatim je posle poziranja otišla dalje.

Ranojutarnji pozdrav, Ibrahim

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: paraziti
« Odgovor #1 poslato: 12.Jan. 2013, 10:36:05 »
Bumbara mora da je strašno svrbelo ;)
Ibrahime, hvala za originalne slike
Pozdrav, Dejan

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 12.Jan. 2013, 19:01:52 »
Na necrophorusu su Poecilochirus necrophori a ove na bumbaru verovatno neke druge.

ihi

• Leptir
« Odgovor #3 poslato: 12.Jan. 2013, 20:11:16 »
Hvala Dragiša.
Još jedna karika je spojena.

Pozdrav, Ibrahim

Milan Maric

• Jaje
  • *
« Odgovor #4 poslato: 26.Maj. 2013, 07:23:06 »
Kada smo kod simbioza, konkretno mrava i biljnih vaši, da li neko zna kako da je, na neki prirodan način, raskinem? Nailme, ove godine bašta tek što je ozelenela a vredni mravi su već izveli svoje "kravice" na ispašu (po mojim krastavcima, tikvama, blitvi...). Pokušavam prilagoditi baštu organskoj proizvodnji, tako da bih izbegao insekticide, ali kako da oteram mrave. Verujem da će, kad oni odu, vaši biti poslastica za bubamare.