Autor Tema: Buba na rasklapanje, treci put [Anisoplia sp.]  (Pročitano 534 puta)

ihi

• Leptir
Buba na rasklapanje, treci put [Anisoplia sp.]
« poslato: 17.Dec. 2012, 09:49:49 »
Baš sam nespretan, ovi leteći stvorovi lete mi sa fleša. Eto, da bih pokazao u čemu je ova buba na rasklapanje, morao sam tri puta da je šaljem i da zatrpavam cenjeni Forum.
A pošto se gospodin Gabor interesuje gde je snimljena, evo odgovora:
Snimljena je na planini Vršine, na samom vrhu planine, kada sam s prijateljem jurio leptire. Naime, Vršine se nalaze pored Rožaja, visoke su 1570 metara i nalaze se dvedesetak kilometara od granice Srbije (vezdušne linije). Pošto je ova buba leteći stvor, a vas verovatno interesuju bube iz Srbije, pretpostavimo da je ona u fazama, ili odjednom, preletela tu razdaljinu da bi mi se "nacrtala" da je fotografišem.
Pozdrav, Ibrahim
« Poslednja izmena: 13.Jan. 2013, 17:55:57 Gabor Mesaros »

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Odg: Buba na rasklapanje, treci put
« Odgovor #1 poslato: 17.Dec. 2012, 11:15:05 »
Hm. U svakom slucaju je to jedam gudelj iz roda Anisoplia. S obzirom gde je vidjena, verovatno je planinska vrsta pa bi mogla da bude A. monticola. Medjutim, dekoracija na krilima nije tipicna (ovakva dekoracija se javlja kao individualna varijabilnost kod jos par vrsta) pa ne bih sa 100% sigurnosti mogao tvrdio da je ta vrsta.

Ps

kada se zeli odgovoriti na neku poruku iz teme bolje je ici biranjem plocice Odgovori koja se vidi kada se odgovarajuca tema otvori.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 17.Dec. 2012, 11:50:45 »
Hvala Gabore.
To što nisam ispoštovao kućicu odgovori razlog je u tome što mi se pružila prilika da konačno pošaljem i treću, zalutalu fotografiju bube. Izvinjavam se.

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #3 poslato: 17.Dec. 2012, 12:10:54 »
ok. treba malo vezbe pa ce sve ici mnogo lakse. "Learnig by doing" neki bi rekli.

Za postavljanje veceg broja slika kliknite na (još priloga) koji se nalazi ispod dela gde se prilažu slike. Ova aktivnost ce otvoriti novu formu za unos slike. Nisam siguran, ali mislim da se za jednu poruku moze prikaciti pet slika.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica