Autor Tema: ihi - Ibrahim Hadžić  (Pročitano 1139 puta)

ihi

• Leptir
ihi - Ibrahim Hadžić
« poslato: 11.Okt. 2012, 20:39:35 »
Verovatno sam najstariji član ovog Foruma.  Rođen sam u Rožajama 1944. godine (Crna Gora).  U Beogradu živim od 1966. Završio sam Filozofski fakultet - Istorija umetnosti. U Televiziji Beograd radio sam 20 godina kao urednik Školskog programa. Bavim se književnošću. Objavio sam petnaestak zbirki pesama. Gljive amaterski izučavam od 1987. godine. Do sada sam štampao sedam knjiga na temu gljiva.
U poslednje vreme usredsređenije fotografišem leptire zavičaja, a tzv. moljce već 7-8 godina.
Od kada sam nabavio digitalni foto aparat (2002), snimio sam na desetine hiljada objekata iz prirode. Zapravo, nema stvari koje me ne interesuje, naročito ako je iz "šume".
Kako vreme prolazi, uvideo sam da se moje poznavanje prirode širi, ali postajem svestan i svog ogromnog neznanja, pa ću, nadam se, pokušati onim što znam drugima pomoći, kao što i sam očekujem pomoć od drugih. (Ovo poslednje o pomoći liči mi na frazu iz nekadašnje pionirske organizacije). Staram, pa se prisećam detinjstva.
Pozdrav svima, Ibrahim

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: ihi - Ibrahim Hadžić
« Odgovor #1 poslato: 11.Okt. 2012, 21:18:27 »
.

Dobrodošli.

Želim da vam prisustvo na ovom forumu bude korisno i nadasve zabavno. Raduje me da se javio još neko ko slika i noćne leptire. Koliko ih poznajete? Ja u NVO HabiProt beležim nalaze noćnih leptira u Srbiji. Nadam se da ćemo lepo sarađivati.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 11.Okt. 2012, 21:38:33 »
Ibrahime dobrodošao
Tvojom knjigom "Drugi gljivarski korak" sam stupio u carstvo jestivih i otrovnih
vrsta gljiva naravno uz pomoć kolega iz asocijacije gljivara.
Veliki pozdrav od Dejana
Pozdrav svima na forumu, nadam se da ću u jesenjem delu godine biti aktivniji :(

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
« Odgovor #3 poslato: 12.Okt. 2012, 00:35:57 »
Još jedna dobrodošlica Ibrahimu.
Sem onoga što je pomenuo neki ga znaju i po tekstovima koje objavljuje u 'Planeti', a neke njegove slike moljaca su već u Alciphronu.

Милош Поповић

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #4 poslato: 16.Okt. 2012, 10:48:16 »
Dobrodošli na forum  :) Siguran sam da će razmena znanja biti obostrana!

Милош Поповић
ХабиПрот, Булевар Ослобођења 106/34
11000 Београд, Србија