Autor Tema: Stygnocoris sabulosus  (Pročitano 979 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Stygnocoris sabulosus
« poslato: 10.Okt. 2012, 19:10:10 »
Još jedan "coris", Stygnocoris sabulosus, veoma mali (2mm), uvaćen danas na Fruškoj gori (Banoštor).

« Poslednja izmena: 12.Feb. 2013, 09:44:07 Dragisa Savic »

Jelena Šeat

• Moderator
  • Lutka
Odg: Stygnocoris rusticus
« Odgovor #1 poslato: 10.Okt. 2012, 22:56:35 »
Dvoumim se između S. sabulosus i S. fuligineus, mada... pre bih rekla da je S. sabulosus.
Upitaćemo znalce ;)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Stygnocoris rusticus
« Odgovor #2 poslato: 11.Okt. 2012, 08:56:07 »
Na brzinu sam juče gledao koji bi mogao biti, i da, nije rusticus, za njega piše na netu da ima pronotum ravnomerno crno obojen. Od ova druga 2, S.sabulosus se više sjaji nego ovaj moj ali po boji nogu više odgovara nego S.fuliginosus. Zato je moje novo tipovanje S.sabulosus, a videćemo do kraja.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Stygnocoris sabulosus?
« Odgovor #3 poslato: 11.Okt. 2012, 09:44:52 »
Još da kažem, kod kuće imam neki monitor koji daje jako kontrasnu sliku i sve mi izgleda svetlije nego što u stvari jeste. Ovog Stygnocorisa sam sređivao kod kuće (što inače ne radim) i sad kad sam na poslu pogledao te fotografije sve su znatno tamnije. Poenta je u tome da ove postavljene fotografije odudaraju od onog kako bi trebalo da izgledaju, da li će nekom izgledati tamnije ili svetlije zavisi od toga koji monitor koristi.

Jelena Šeat

• Moderator
  • Lutka
« Odgovor #4 poslato: 11.Okt. 2012, 11:35:53 »
Citat
imam neki monitor koji daje jako kontrasnu sliku
da, i ja sam to primetila kod flat monitora u odnosu na katodne (na katodnim fotke mnogo lepše izgledaju)

Nego... znalci su ukazali da bi tvoj Stygnocoris moga biti S. cimbricus koji je tamniji i manji od S. sabulosusa, a krila imaju paralelnije spoljne ivice http://www.flickr.com/photos/artomuinonen/5529573079/

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #6 poslato: 11.Okt. 2012, 13:02:07 »
Briga me za kalibraciju monitora kod kuće jer ja svoj posao ne nosim kući. Taj kompjuter služi za internet, gledanje filmova i slušanje muzike.

Jeco, važno je da sam primerak opio u alkoholu i jednog dana ćemo sigurno znati koja je vrsta.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Stygnocoris sabulosus
« Odgovor #7 poslato: 12.Feb. 2013, 09:45:24 »
Stigle mi od Ljilje Protić determinacije dela materijala. Potvrdila je da je ovo S.sabulosus.