Autor Tema: Pomoć za razlikovanje stenica iz grupe Lygaeus  (Pročitano 1329 puta)

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Pomoć za razlikovanje stenica iz grupe Lygaeus
« poslato: 04.Sep. 2012, 14:49:46 »
Prijatelj sa Flickr mi je prosledio ovu sliku i u nadi da će svima koristiti (pošto je jako dobra) postavljam kao post.
Ujedno bih predložio da se stenice (Heteroptera) kao jedna od složenijih izdvoji kao zasebna grupa na Početnoj.

Takođe imam i predlog da se na istoj stranici radi lakšeg i bržeg snalaženja stave i latinski grupni nazivi
- na primer da iza Dvokrilci stoji u zagradi (Diptera) ili iza tvrdokrilci (Coleoptera). Samo predlog.

« Poslednja izmena: 04.Sep. 2012, 14:59:34 jozi »

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
Odg: Pomoć za razlikovanje stenica iz grupe Lygaeus
« Odgovor #1 poslato: 23.Apr. 2013, 11:21:30 »
Vidim da su izdvojene stenice (Heteroptera). Ništa se suštinski ne menja, ali mislim da bi stranica trebalo da se zove riličari (Hemiptera). I dalje će se većinom pisati o stenicama, ali će biti ujednačeno na nivou reda (kao Diptera, Hymenoptera).
A kod dnevnih leptira ono Rhopalocera uglavnom ne postoji kao zasebna kategorija u novijim nomenklaturama, ali ako se već stavlja dodajte 'h' da bude napisano kako treba.

Jelena Šeat

• Moderator
  • Lutka
« Odgovor #2 poslato: 24.Apr. 2013, 00:10:54 »
Da li su Heteroptera red il' podred?! Mislim da oko toga još ne mogu da se dogovore.:/
Al' sam za da nam se i ostale Hemiptere pridruže. ;)

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #3 poslato: 21.Maj. 2013, 23:16:52 »
Priključujem se sa "za" ;)