Autor Tema: gusenice  (Pročitano 971 puta)

filip

• Ovlašćeni pristup
  • Gusenica
  • *
gusenice
« poslato: 28.Jun. 2012, 22:44:30 »
Cao,
Evo par gusenica za determinaciju. Lokalitet Backi Petrovac, danasnji datum. Prve dve gusenice su slikane na nevenu (Calendula officinalis) a druge dve na nani (Mentha piperita).
Cao
F.

filip

• Ovlašćeni pristup
  • Gusenica
  • *
Odg: gusenice
« Odgovor #1 poslato: 28.Jun. 2012, 22:46:22 »
evo primerci sa nane...

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #2 poslato: 02.Jul. 2012, 21:27:17 »
.

Filipe, nadam se da si ih pokupio, jer sa ovih slika ne mogu sa sigurnošću da kažem koje su. Prva mi liči na Helicoverpa armigera, delimično zbog toga što je na cvetu.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

filip

• Ovlašćeni pristup
  • Gusenica
  • *
« Odgovor #3 poslato: 06.Jul. 2012, 15:44:14 »
Cao Enka,
I meni izgledaju kao armigera, ali nisam siguran. Pokupio sam nekoliko sa nane koje su lose prosle zbog vrucine i parazita, ali se jedna ulutkala pa cemo videti sta ce izaci.
Cao
F.

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
« Odgovor #4 poslato: 06.Jul. 2012, 19:59:52 »
.

Ove sa nane bi mogle biti Heliothis peltigera, mada nisam našla da je nana biljka hraniteljka, ali nisam našla ni da je hraniteljka za Diachrysia stenochrysis pa već dve godine nalazim na njoj ove gusenice.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

filip

• Ovlašćeni pristup
  • Gusenica
  • *
« Odgovor #5 poslato: 24.Jul. 2012, 21:08:29 »
Cao Enka,
Lutke su dehidrirale (mada sam imao samo 2) tako da nista od imaga. Imam samo fotku lutke ako moze biti od pomoci.
Cao
F.

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
« Odgovor #6 poslato: 24.Jul. 2012, 22:50:02 »
.

Slabo, jer nemam sa čime da poredim. Možda je trebalo ponekad orošavati lutke. :(