Autor Tema: Dva neznanca - jedan je Drilus flavescens a drugi Curculio elephas  (Pročitano 896 puta)

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Za ovog čupavca mi se odnekud mota po glavi da je larva. Šta je?
« Poslednja izmena: 09.Jan. 2013, 11:39:48 Gabor Mesaros »
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
Odg: Dva neznanca
« Odgovor #1 poslato: 31.Okt. 2011, 20:38:17 »

Sezona je kestena i crva u njima. Prošle godine sam pokušala da odgajim ove larve, ali su one sve izašle iz kestena i uginule. Čije su ovo larve i kako da ih negujem?
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

filip

• Ovlašćeni pristup
  • Gusenica
  • *
« Odgovor #2 poslato: 10.Nov. 2011, 15:40:29 »
Cao Enka,
Mislim da bi moglo da se radi o Curculio elepha na drugoj fotografiji. I ja sam pokusao da ih odgajim, ali sam ih ostavio predugo u tegli.Zapravo, mozda bi trebalo staviti jedan sloj zemlje da larve mogu da se ulutkaju.
Cao
F.

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
« Odgovor #3 poslato: 10.Nov. 2011, 20:18:23 »

Dala sam im zemlju i svi se ukopavaju. Možda su mi prošle godine uginuli od dehidracije, ovako će im valjda zemlja održavati potrebnu vlagu. Videćemo.
Hvala za savet.

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
Odg: Dva neznanca - jedan je Curculio elepha?
« Odgovor #4 poslato: 10.Dec. 2011, 11:29:59 »
Dobila sam od prijatelja sliku larve Drilus flavescens (Drilidae), koja je ista kao ovaj moj čupavac, pa više nije nepoznat.