Autor Tema: Gorocvet i planinarenje  (Pročitano 948 puta)

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Gorocvet i planinarenje
« poslato: 16.Mar. 2012, 18:05:32 »
MOLIM ADMINE DA PREBACE OVO U "NAJAVE TERENA"MOLIM ADMINE DA PREBACE OVO U "NAJAVE TERENA"
Zdravo Jozi
Svakako da bi želeo doći u tvoj kraj ove godine(dogovorićemo se ;))
Adonis izgleda još kasni kao i sve čini mi se.
Da li ti misliš da ove godine vegetacija nešto kasni obzirom da je bilo
dosta hladnih dana i temperaturna suma je mala.
Bio sam neki dan do Sombora(poslom) i uočio da je u Bačkoj dosta
sušno zemljište. Nedostatak vlage u zemljištu će uticati na slabiju ponudu
živog sveta ovog proleće(izuzetak su efemere-za njih ima toliko)
Ja sam član pl.društva iz Beograda ali idem u planine i sa drugim društvima kao
i dogovorno sa poznanicima.
Ima tu više načina da se realizuje lepa akcija ili vikend.
Počeću od najtežih(planinsko trčanje koje nije zanimljivo za ljubitelje biodiverziteta
ali je korisno za sticanje kondicije jer se prelazi mnogo kilometara trčeći-to zaboravi)
Sledeće zanimljive ture smo radili nas nekoliko tako što smo sa punom opremom(šator, vreća
stvari, hrana, voda i ostalo) na leđima prelazili od tačke A do tačke B.Prošle godine od Komova
do Durmitora oko 140km za 4 dana. Hoda se skoro ceo dan i to u jakom tempu. Išli smo i od
Lisinja,Rumije, Vrsute,Lovćena do Kotora  pre dve godine takođe za 4 dana.
To su nezaboravni momenti i skustva. Ovo su takođe jake akcije ali se pamte ceo život.
Slede obične vikend i jednodnevne ture koje su uglavnom prilagođene prosečnom čoveku
i ima zanimljivih tura na ponudi društava iz Srbije.
Lepa putovanja i izlete smo organizovali dok su deca bila zainteresovana i išla.
Prošle godine smo nas trojca učestvovali u trci preživljavanja(Wild Serbia) i prošli veoma
dobro.
Najviše volim kada osetim slobodu i vreme provodim u prirodi ali spavajući u šatoru ili sl.
Par meseci nisam bio na nekom zanimljivom putovanju ali bliži se lepše vreme i već
krajem meseca idem na planinu Ljubišnju i Pobijenik(spavamo u Sopotnici na Jadovniku)
Imaš plan na sajtu PD Pobeda(vodič je moj poznanik Veroljub)
http://www.pdpobeda.rs/_Foliage/showFile.php?fn=pdp_pages/najava.php&NajavaID=1094
Mnogo sam udavio ali imam predlog da ovakve teme prebacimo u najave terena ili slično.Pozdrav od Dejana ;)
« Poslednja izmena: 30.Mar. 2012, 14:39:12 jozi »