Autor Tema: izbrisani nalazi  (Pročitano 394 puta)

zoran gavrilović

• Leptir
izbrisani nalazi
« poslato: 15.Feb. 2017, 12:51:00 »
ko i zašto je izbrisao moj već potvrđeni nalaz žutnonogog mnogobojca (Nymphalis xanthomelas) sa vršačkog brega??? isti taj taksonomski "specijalista" bi mogao da mi potvrdi i nove nalaze dnevnih leptira. ne očekujem odgovor jer mi se čini da je bioras mrtav i da više ne zaslužuje moju pažnju i trud.   

ihi

• Leptir
Odg: izbrisani nalazi
« Odgovor #1 poslato: 16.Feb. 2017, 10:59:10 »
Ja sam najmanje pozvan da stanemn uz vas, a oni koji to jesu, ćute. Žao mi je što se jedan vrlo lep Forum a i koristan BioRas gase. Vaši prilozi, Zorane, bili su mi dragi.

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 18.Feb. 2017, 09:20:43 »
hvala. biću ja još tu. unosiću biljke, stenice, pravokrilce i da ne zaboravim ptice koje mi se overavaju ako ne isti, ono sigurno drugi dan od unosa. leptiri stoje od juna meseca, vilini konjici isto tako. ove godine nekoliko novih vrsta koje do sada nisu zabeležene u vršcu, ali očigledno to više nikog ne interesuje. 

filip

• Moderator
  • Gusenica
« Odgovor #3 poslato: 29.Mar. 2017, 09:23:14 »
Zorane, nisam upućen u to ko je izbrisao nalaz, ali mislim da nema potrebe da se pitanje postavlja na tako "napet" način. Siguran sam da je neki nesporazum u pitanju.
F. 

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #4 poslato: 29.Mar. 2017, 22:49:42 »
jedini nesporazum može biti među vama moderatorima. pitanje nisam postavio na napet način već na "besan način". ne znam kako da se drugačije čovek oseća kada uloži svoj trud, vreme i materijalna sredstva, a nalazi mu se ne overavaju sada već skoro godinu dana. meni to stvara strašnu zabunu kada pored mape moram da pregledam i moje nalaze da slučajno nisam dva puta uneo istu vrstu na istom području. apsolutno me ne interesuje to da li će moja fotografija biti na portalu bioras-a. da tako razmišljam onda u alcifron ne bih ništa ni unosio. ili rešite taj problem među vama ili lepo recite ne trebaju nam više nalazi dnevnih leptira. bez obzira na ishod od mene ih više nećete dobiti. čak razmišljam o tome da se svi moji nalazi dnevnih leptira izbrišu iz bioras-a i da vam zabranim korišćenje istih.       

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #5 poslato: 31.Mar. 2017, 00:16:40 »
verovatno ću da čekam par meseci da vidiš moj odgovor na forumu. toliko o moderatorima dnevnih leptira portala bioras. 

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #6 poslato: 06.Apr. 2017, 07:47:44 »
 >:(

Saša Rajkov

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Konjolovac
    • Vilinski konjici Srbije
« Odgovor #7 poslato: 22.Apr. 2017, 18:50:30 »
Ne znam šta se desilo sa nalazom leptira, ono što je gotovo sigurno je da moderatori ove grupe na BioRaS-u nisu aktivni. I da je pre nalaz "pojela" baza usled neke greške, recimo prilikom unosa koordinate, ili da se nekom moderatoru omakao miš pa je kliknuo na arhiviranje nalaza. Još jedna mogućnost je da su iz nekog razloga nalazi sa portala povraćeni iz backup-a, a tih nekoliko nalaza unetih u međuvremenu nestaju.
BioRaS je nastao kao rezultat projekta na kom su se inicijalno okupile organizacije koje se bave različitim grupama organizama. Neke od organizacije nikada nisu ni započele aktivnosti na verifikaciji podataka. Danas je samo Društvo za zaštitu i proučavanje ptica i Protego (za tvrdokrilce i biljke) aktivno na portalu u smislu verifikacije, i pojedinci koji verifikuju stenice i pravokrilce. I ja sam dok si unosio konjice jednom u mesec-dva verifikovao tvoje nalaze vilinskih konjica (drugih unosa nije ni bilo). Dvaput godišnje počistim neidentifikovane konjice u Alciphron-u, iz onog javnog dela. Toliko vremena i energije sada imam da posvetim negdašnjem hobiju, profesionalnom usmerenju ili šta je već bilo.

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #8 poslato: 23.Apr. 2017, 22:00:56 »
nalaz je bio verifikovan još istog dana te 2015. da je pogrešna determinacija ne bi bio ni u alcifronu. misterija :) leptire više ne unosim jer nema smisla, a viline konjice, stenice, pravokrilce, ptice, biljke i tvrdokrilce ću i dalje unositi (samo nove nalaze i lokacije) da ne zaboravim vodozemce i gmizavce mada simovića moram da cimam :D da ponovim, ne radi se o tome da nalaz mora istog časa da bude unat ali neka to bude u nekom razumnom roku (mesec-dva-tri) inače mi stvara zabunu pa može da se desi da unesem istu vrstu sa iste lokacije više puta. to po meni nema smisla jer onda ispada da želim da okačim što više svojih fotografija, a to mi nikako nije cilj. baš me briga za moje fotografije u bilo kojoj bazi.   

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #9 poslato: 09.Maj. 2017, 22:45:43 »
evo ga i ove godine doduše kao larva ali je ipak tu. hvala boženki na id. šteta št bioras neće imati taj podatak.