Autor Tema: Igor  (Pročitano 1714 puta)

Lucanus cervus

• Jaje
  • *
Igor
« poslato: 08.Jan. 2017, 14:24:53 »
Zdravo svima,

zovem se Igor Filipović i student sam poljoprivrednog fakulteta u Beču. Od 2012 radim i u nacionalnom parku na Nežideru u istocnoj Austriji. Kroz rad u parku sam jos vise zavoleo prirodu i sve njene draži. Po prirodi sam svaštar pa me tako sve i zanima ali najviše me interesuju interakcije insekata i biljaka (oprašivanje, biljke hraniteljke, kao i ishrana insekata polenom i nektarom). Inače sam poreklom iz istočne Srbije tačnije Negotina.

Pozdrav i svako dobro !

Igor
« Poslednja izmena: 11.Jan. 2017, 11:45:27 Lucanus cervus »

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Odg: Igor
« Odgovor #1 poslato: 18.Jan. 2019, 02:59:11 »
Igore, pozdrav na Forumu! Davno nisam tu, ali eto da javim: imamo nekoliko aktivnih kolega (naročito entomologa) iz tvog kraja: Zaječar, Niš (biol.fakultet). Možda stupite u kontakt.

Милош Поповић

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #2 poslato: 22.Jan. 2019, 18:19:37 »
Pozdrav Igore. Dobro nam došao na forum. Nažalost nismo ovde tako aktivni kao nekada i uglavnom se kopunikacija preselila na Facebook. Ja sam iz komšiluka, živom u Zaječaru i radim na PMF-u u Nišu kao istraživač. Nadam se da ćemo se lepo družiti ovde na forumu.

Милош Поповић
ХабиПрот, Булевар Ослобођења 106/34
11000 Београд, Србија

Lucanus cervus

• Jaje
  • *
« Odgovor #3 poslato: 20.Mar. 2019, 20:38:21 »
Hvala na Dobrodošlici Jozi & Miloš!

Inače, najzad pišem svoj master rad na temu reprodukcije (ekologije) običnog-mirisnog kaćuna Anacamptis (Orchis) morio na nežideru.
Od početka istraživanja kao i svog dolaska u Beč me prati čuvena pesma Milana Mladenovića i EKV-a (Tattoo) LAŽ i MIMIKRIJA koja ne da ima smisla nego je sada postala i deo mene :-)

Rado bih stupio u kontakt sa kolegama i koleginicama iz istočne (a i cele) Srbije + planiram sledeće godine (prvo da uzmem diplomu) organizovati preko volonterskog servisa Srbije (mladi istraživači Srbije) volonterski kamp u Vratni i obilaziti (dokumentovati) ceo rečni tok do uliva u Dunav kod Slatinskog mosta (postaviću ovde na forumu detalje kada budem bio stigao dotle).

Vidim da ste i vi dosta aktivni i to me raduje...voleo bih da obiđem i Kladovsku peščaru kao i Negotinsko blato s tim što u Srbiji nije tako lako naći ta potencijalno zaštićena mesta pa bih voleo ako neko od Vas može da mi pošalje (na email) neke kordinate ili google map sa tačnim mestom gde recimo mogu videti taj peščarski karanfil itd. (nabavio sam i knjigu "Biljke od medjunarodnog značaja u flori Srbije").

uhhh raspisah se...i da biću od 29.3. do 10.4. u Negotinu i biću mobilan pa Miloše i Jozi ako imate neke preporuke gde šetati i uživati u proleću, izvolite (email: epiktetepiktet@yahoo.de) ili ako bude neka organizovana ekskurzija rado bih se pridružio :-)

Pozdrav i svako dobro,

igor     
« Poslednja izmena: 20.Mar. 2019, 20:58:08 Lucanus cervus »