Autor Tema: Mikromoljci (CG)  (Pročitano 412 puta)

ihi

• Leptir
Mikromoljci (CG)
« poslato: 16.Jun. 2016, 09:05:06 »
Koji su ovo moljci?

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
Odg: Mikromoljci (CG)
« Odgovor #1 poslato: 17.Jun. 2016, 11:19:31 »
Dragi Ihi, vreme je da procitas ovo.(ako vec nisi)
https://drive.google.com/drive/folders/0B8OcC53ojiN-SGIwN0lSZFhUamc
Kad ti se otvori link, u Exploreru, klikni na plavu ikonicu Google Drive.
Pa, Presentation, u PDF ili Power Point.
Auto fokus radi neprekidno, ALI; ako pritisnes okidac samo do pola,(i drzis) Auto fokus vise neradi, pa
sad mozes da se primices odmices, menjas ugao itd, dok objekat nije ostar, ili bar ono sto je najvaznije.
A white balance.... e, usta su mi se osusila!

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 17.Jun. 2016, 13:04:05 »
Dragi Božo 48,
vi ste sjajan majstor za fotografiju i ne manji poznavalac moljaca, ali dozvolićete da u "našim" redovima bude laika, dileja, neznalica, analfabeta itd. naročito kada je fotoaparat u  pitanju.
Očekivaao sam da ćete odgovoriti na moje  pitanje o vrsti prriloženih moljaca, ali vi ste se upustili u obuku od čega vam se suše usta. U ovom slučaju naišli ste na ljutog protivnika - više namam vremena, kako je kazala Desanka Maksimović. To  što znam, znam. Nadao  sam se da moje fotografije nisu baš toliko nejasne, toliko bez morfološkiih karakteristika da ih odbijete sa indignacijoom. Meni je bitnia raznovrsnost, vama footografsko postignuće.
Zahvaljujem na putokazu.

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #3 poslato: 18.Jun. 2016, 16:08:43 »
Od kada sam na ovom Forumu, sve moje kritike se svode na to da slike budu dovoljno prepoznatljive za
determinaciju i dovoljno dobre za bazu podataka. Pogotovu, ako nije do sada slikana!
I, naravno, nastavicu i dalje, u nadi da ce me bar neko poslusati.
Najlakse je reci "Ja nemogu bolje". ;D
A sto se tice moljaca, necete mi verovati ali neznam ni jednog, po imenu. Moje je da slikam.