Autor Tema: Editovanje, tutorijal, IrfanView, Plugins, .....  (Pročitano 413 puta)

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
Editovanje, tutorijal, IrfanView, Plugins, .....
« poslato: 31.Mar. 2016, 19:31:46 »
Koleginice i Kolege fotografi, amateri, avanzovani i oni koji su na putu da to postanu;
fotografije su nam, u proseku, ocajne (cast izuzecima).
Fotografije, najcesce, imaju "color cast" (cela slika "presvucena" nekom bojom", nevalja White balance").
Fotografije su ili tamne ili presvetle, ekspozicija nevalja.
Fotografije imaju ili premali ili prevelik kontrast, nema detalja u senkama i belinama.
Fotografije slikane sa "Auto focus" pa, cesto, imaju ostrinu tamo gde netreba.

Vecini je lakse da slikaju nego da edituju iz raznih razloga;
"nemam vremena, nemam editor, imam editor ali nerazumem, itd...
Posto digitalna fotografija MORA da se edituje, ja sam, ovog puta, napravio malo detaljniji tutorijal, baziran na
IrfanView, ali on je primenljiv na bilo koji editor.
Nasao sam Plugins/Filtere koje nemaju (po kvalitetu) vecina editora, pa cak ni Photoshop.
Ugradio sam ih u IrfanView, pa mozete da ga skinete sa linka. Ako imate problema sa skidanjem, skinite IrfanView sa njegovog sajta, pa sami ugradite plugins/Filtere. I oni su na linku.
Ali, prvo procitajte "Presentation" odnosno tutorijal (nisam se setio da mu nadenem ime).
Sa ovim Filterima i sivim kartonom (sta je sad to?) , mozete da sredite ekspoziciju, White balance, kontrast, uostravanje, i jos mnogo, mnogo toga.
Uostalom, procitajte tutorijal, ako imate vremena i zelje da napredujete. Ovo je moj zadnji pokusaj "jednog brice da od ..... napravi lice", ali stvarno!!! Vise vas necu gnjaviti a odluka je na vama; digitalna fotografija MORA da se edituje, i tacka.

https://drive.google.com/folderview?id=0B8OcC53ojiN-SGIwN0lSZFhUamc&usp=sharing

Kad vam se otvori link, kliknite na "Open in Drive" (gore, desno, u plavoj boji).

Ako imate pitanja; ili ih postavite ovde ili meni licno na
naroz.kuca@gmail.com

A cemu sve ovo; pa, pogledajte prilog, pa ce vam biti jasno.

Srecan rad!

« Poslednja izmena: 31.Mar. 2016, 19:46:02 Boza48 »