Nisam ekspert za invazivne vrste, al' alohtone vrste koje su (za sada) ograničene samo na parkovske i druge ukrasne biljke ne bih nazvala 'invazivnim', i u tu grupu bih svrstala C. ciliata, L. occidentalis i B. numenius. Nisam još naišla na podatke/literaturu gde se navodi da prave značajnije ekonomske štete, ali se smatraju hortikulturalnim i šumarskim štetočinama.
L. occidentalis bi, kao što Zoran reče, potencijalno mogla da ugrozi četinarske šume u Evropi, ali o tome još nema dovoljno podataka.
Corythucha arcuata je asocirana sa hrastovima i od skoro je registrovana u Srbiji (Zasavica i u Beograd), pa ćemo tek da vidimo kako će se ponašati.
A. longiceps kao i O. lavaterae su mediteranske vrste, znači iz komšiluka, izgleda im pogoduju sve blaže zime, a domaćini su svakako prisutni pa šire areale, i navode se kao vrste u ekspanziji.
H. halys i N. viridula bi bile prave invazivne, obe su visoko polifagne, brzo osvajaju nova područja i prave ozbiljne štete u poljoprivredi gde god su prisutne.