Autor Tema: vrba, vrbica, vrbičica...  (Pročitano 926 puta)

zoran gavrilović

• Leptir
vrba, vrbica, vrbičica...
« poslato: 10.Avg. 2015, 10:25:00 »
obe biljke su fotografisane u vršcu. prva podseća na  Lythrum virgatum. raste uz sporotekuću rečicu (sada zbog nedostatka padavina skoro baru). stabljika zelena, tanka, pri vrhu se sužava, vrhovi na nekim primercima padajući.

zoran gavrilović

• Leptir
nastavak
« Odgovor #1 poslato: 10.Avg. 2015, 10:30:44 »
ovaj drugi  Lythrum je fotografisan 03.07.2015. rasla u kanalu, uz put, u blizini potoka mesić. stabljika crvenkasta, debela, drvenasta. možda Lythrum salicaria? bilo bi dobro da dobijem pravi odgovor kako bi se izvršila ispravka jer je u bazu uneta kao Lythrum virgatum L.   

jozi

• Moderator
  • Leptir
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Odg: vrba, vrbica, vrbičica...
« Odgovor #2 poslato: 10.Avg. 2015, 22:08:18 »
Sjajne fotke, nadam se da si stavio na BioRas da biljke budu overene. Ako je identifikacija pogrešna, a zna se za grešku javi.

Ovih dana se mnogo tereniše, overa malo kasni (bar s moje strane) 8)

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #3 poslato: 11.Avg. 2015, 09:44:23 »
opet si se razbacao na sve strane pa čak ni ne stigneš da dobro pročitaš šta sam napisao :D znači ovak: biljka na prve četiri fotografije podseća na Lythrum virgatum. biljka na druge četiri je uneta i verifikovana kao Lythrum virgatum, a izgleda da nije ta, jer barem meni sad liči na Lythrum salicaria.
da nebi nešto pogrešno unosili pitam da li se mogu tačno identifikovati sa ovih fotografija. opise biljaka sam već dao.

jozi

• Moderator
  • Leptir
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #4 poslato: 12.Avg. 2015, 11:01:58 »
U pravu si, ispravljeno :)

Ako još nisi, unesi slike prve vrste kao Lythrum virgatum u bazu pa da se overi.
« Poslednja izmena: 12.Avg. 2015, 17:37:00 jozi »

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #5 poslato: 12.Avg. 2015, 23:52:36 »
urađeno, a ti ne žuri :) imam još ohoho prijavljenih nalaza biljaka koje čekaju "overu", al' ništa nije hitno. bolje sačekati zimu pa sve polako, nego da nešto pogrešimo.