Autor Tema: sivi, sinji ili srebrni  (Pročitano 1671 puta)

zoran gavrilović

• Leptir
Odg: sivi, sinji ili srebrni
« Odgovor #20 poslato: 06.Sep. 2015, 21:29:29 »
od ovih koje je joži uredio samo tog galeba. ne volim da vidim fotografije gde samo stručnjak može da odredi vrstu, a mi amateri da se pitamo šta je fotograf (pisac) hteo da kaže :) 

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #21 poslato: 07.Sep. 2015, 11:31:37 »
Zorane, ako okačiš na BioRaS (ako već nisi :) ), računaj da će Dimitrije u relativno kratkom roku odrediti vrste, tamo gde je moguće. ;)

Znamo za to, ali ako ipak ne, fotografije se arhiviraju ili odstoje par meseci na serveru pa se izbrišu. Prema tome bolje je ovde raspravljati prvo :)
(Već sam predložio tvoj savet recimo kod posta o vrancima, jer se ne vidi dobro koji su.)

Zorane, nisi poslao prvu fotografiju. Imam dogovor sa Dimitrijem da će početi da overava moje determinacije velikih galebova. Ukoliko se može odrediti sa slike ja znam da odredim, a ako ne ide stručnjaku u Hrvatsku. Na toj slici su Larus cachinnans-i. Kod nas ove vrste ima u manjem broju iako se od svih gnezdio najbliže - u Mađarskoj (michahellis se gnezdi na moru). Najveći problem je da naše područje pada u tačku preklapanja 3 areala ove 3 vrste.
« Poslednja izmena: 07.Sep. 2015, 11:45:33 jozi »

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #22 poslato: 07.Sep. 2015, 13:17:55 »
Larusi poslati :)

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #23 poslato: 14.Maj. 2016, 21:13:32 »
juče dobih odgovor od jednog hrvatskog ornitologa iz zadra koji je igrom slućaja kućni prijatelj moje rođene sestre i zeta, a preko kojih sam ga i pitao za ta dva galeba :) čovek k'o iz topa odgovori "odrasli primerci Larus cachinnans". eto joži u pravu si :)  pre par dana isto na dunavu fotografisao sam još jednog za kog kaže da je Larus canus. prilažem i fotografiju. 

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
    • Zaštita prirode
« Odgovor #24 poslato: 19.Maj. 2016, 12:34:47 »
Već sam ti odgovorio u pp - potvrđujem i ja canus-a

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #25 poslato: 19.Maj. 2016, 18:09:22 »
taj još čeka overu. unešen je sa dve spojene fotografije.

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
    • Zaštita prirode
« Odgovor #26 poslato: 19.Maj. 2016, 19:56:02 »
Odrasli primerak sivog galeba (Larus canus). Manja je ptica i kraći mu kljun. Overiće Dimitrije sigurno.
Mnogo se sad tereniše, i ja sutra krećem, palimo za Vlasinu, pa ko zna kako dalje...

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #27 poslato: 20.Maj. 2016, 21:04:18 »
lepo se provedite