Autor Tema: Tipula iz Jevremovca  (Pročitano 626 puta)

ihi

• Leptir
Tipula iz Jevremovca
« poslato: 18.Maj. 2015, 10:54:52 »
Juče sam u Botaničkoj bašti (Jevremovcu) fotografisao ovog insekta koji bi mogao biti neka Tipula.

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
Odg: Tipula iz Jevremovca
« Odgovor #1 poslato: 18.Maj. 2015, 13:42:08 »
Ja mislim da ACD ima opcije i za rasvetljavanje senki i za uostravanje i za Saturation/Vibrance.
Ili se mozda varam! ;D

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 18.Maj. 2015, 14:22:20 »
Božo,
hvala vam, ali čini mi se uzalud budite u meni ambicije da još nešto više uradim sa svojim fotografijama. Često s pitam da li ja prljam vizuelna dostignuća većine vas fotomajstora Foruma i BioRasa. Pitam se da li da se zbog toga samoisključim. Ne ide to meni. Gledam vaše prekrasne fotografije moljaca sa poslednje posete Deliblatskoj peščari. Nemam šta da kažem osim da je sve prekrasno i da je na osnovu njih lako izvršiti identifikaciju (ako se s tim složi Boženka).
« Poslednja izmena: 18.Maj. 2015, 16:12:00 ihi »

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #3 poslato: 20.Maj. 2015, 02:33:46 »
Gledam vaše prekrasne fotografije moljaca sa poslednje posete Deliblatskoj peščari. Nemam šta da kažem osim da je sve prekrasno i da je na osnovu njih lako izvršiti identifikaciju (ako se s tim složi Boženka).

Ihi, u pravu ste, izuzev kada Boža toliko pretera u obradi fotografija pa leptir slabo liči na sebe i ja ne mogu da ga prepoznam. Ratujemo oko toga odavno, ali poznajemo se i uvažavamo tuđi stav.

Što se tipule tiče, možda je iz familije Limonidae.
« Poslednja izmena: 20.Maj. 2015, 02:41:08 božEnka.hric »
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #4 poslato: 20.Maj. 2015, 07:23:34 »
Vise ne preterujem !!!!!!!!!!!!!!!!
Kao sto se da videti iz prilozenog!

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #5 poslato: 20.Maj. 2015, 07:56:09 »
Gos'n Ihi, pogledao sam manual za Canon PowerShot SX10 IS.
Ova kamera nema mogucnost "manualnog" uostravanja, i.e. ona stalno uostrava.
Zbog toga je skoro neupotrebljiva za macro. Pokusajte sa "Fokus Bracketing" opcijom,
mozda pomogne.
Jedino kamere, kojima moze da se iskljuci "Auto Focus" dolaze u obzir.
Zao mi je, stvarno.
Drugo, nema ovde profesionalaca, svi smo amateri. Ali, kao sto kazete, nekom ide a nekom
ne ide. Ja mislim da, ko je uporan, taj ce podici kvalitet fotografija, nema predavanja.
Treba, bar malo, poznavati Engleski, da bismo sa Interneta nesto naucili ili bar nasli
kameru koja nam treba.