Autor Tema: još neke ptičice  (Pročitano 8366 puta)

zoran gavrilović

• Leptir
nastavak
« Odgovor #60 poslato: 10.Apr. 2015, 11:17:09 »
još jedna fotografija. podaci isti kao i za predhodne četiri

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Odg: još neke ptičice
« Odgovor #61 poslato: 12.Apr. 2015, 09:55:00 »
Predivna ptica!

Za neupućene treba staviti da je rendžer Mile ovu pticu uhvatio za potrebe merenja kondicije i nakon toga je bezbedno puštena. Mislim, da neko ne posumnja na lovce, sa kojima ne bi tako lepo prošla :(

Za potrebe BioRas-a ću da isečem deo gde se vidi ornitološka mreža (mist net) - u stvari, ređe koristimo slike ptica uhvaćenih za prstenovanje ili koje su u ruci, isto važi i za insekte. Ali recimo ima leptira koji se ne daju baš fotkati, pa nekad moraju da se uhvate i slikaju iz ruke, a nakon toga se puštaju neozleđeni.

I Bojane, dobra vest, tvoja ritska sova je prošla overu :) Ipak ako imaš malo veću fotku ti nam pošalji.

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #62 poslato: 12.Apr. 2015, 10:47:20 »
ah da, još će neko da pomisli i da smo pravili foto session :) ovo sve jako kratko traje kada svako zna svoje zaduženje. kao ekipa u boksu u formuli 1 :)

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #63 poslato: 14.Jul. 2015, 14:07:39 »
Uh! Super ptice, ali.....
Neznam cime slikas, negde je fokus OK, negde nije; ako fokusiras rucno, obavezno prisloni aparat, na bilo sta. Uostalom, ovakve slike, gde je granje ispred objekta i nemogu da se slikaju sa
"Auto fucus" jer ce glupi aparat UVEK da uostri na ono sto je najblize.

Bojan Radeka

• Gusenica
« Odgovor #64 poslato: 15.Jul. 2015, 00:23:44 »
Sa prozumerima to zna da bude problem. Meni kada nece da se izostri ono ono sto fotografisem obicno prebacim u makro mod. Ne uspe uvek.

zoran gavrilović

• Leptir
« Odgovor #65 poslato: 18.Jul. 2015, 21:02:55 »
fotografisano sa olympus sp720 uz  :D one kod kojih nije dobar fokus služe pre svega kao dokument tipa "evo, to i to ima tu i tu". taj aparat mi više služi za dokumentovanje insekata i biljaka, a ptice...kad "nalete" :) . sad koristim sony hx 400 v i to mi je plafon i što se tiče finansija i mog (ne)znanja. džaba mi neki profi aparat kad ne znam da ga koristim. nemam ni vremena da učim, a mislim da bi onda u prirodi više pazio na njega nego uživao.