Autor Tema: Stene Orlovac (za Dragisu (i ostale))  (Pročitano 918 puta)

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
Stene Orlovac (za Dragisu (i ostale))
« poslato: 13.Nov. 2014, 18:48:02 »
Dali neko zna; jeli ovo staza za Orlovac ???

Unapred hvala!

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Stene Orlovac (za Dragisu (i ostale))
« Odgovor #1 poslato: 13.Nov. 2014, 21:55:57 »
Jeste, kod raskrsnice na Crvenom cotu imas put koji ulazi u sumu i lepo pise "stene Orlovac". NNakon jedno 500m stizes do rampe i tu parkiras. Tu vojska ima objekat ogradjen zicom. Dodjes do objekta, ker ce da zalaje ali ga ignorisi (vezan je) i kreni sumskim putem desno oko objekta. Samo ides tim putem i stici ces do stena. Vojnicima ne moras da se javljas, tj. ne treba ti njihova dozvola. Naravno, ako ides nocu racunaj da ce da te zarobe i satima ispituju ;)

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #2 poslato: 13.Nov. 2014, 22:31:35 »
Ja sam vec bio do rampe, pa sam se malo vratio, i slikao ispod dalekovoda. Drustvo mi je pravio neki kudravi miran pas.
Ali, ja nikad neznam kad se salis a kad si ozbiljan. Mozda je bolje da se javim vojnicima i da im objasnim sta radim, jer treba nocu da se vratim, posle ponoci.

Jos nesto; dali tom stazom mogu da vucem mala kolica, oprema mi je teska, narocito
dva akumulatora.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #3 poslato: 14.Nov. 2014, 08:07:40 »
Možeš, to je šumski put mada mi nije jasno zašto hoćeš tamo da ideš. Lokalitet, mislim na same stene, je mali, par desetina metara u prečniku, svuda okolo je šuma, sumnjam da ćeš tamo naći bilo šta što nema i na Crvenom čotu koji je manje od 1km vazdušnom linijom odatle. Moj predlog ti je da ideš na Osovlje. Tamo je objekat koji ne radi, znači mrkli mrak noću i ništa neće od tuđeg svetla da te ometa, ima čuvar ali se sa njim lakše dogovoriti nego sa vojskom.
Svojevremeno sam ja hteo na odem na neke druge stene koje su takođe u ograđenom vojnom delu. Kulturno sam otišao do tamo nekog kapetana, objasnio mu ko sam, gde radim i šta hoću i tražio da me u sred bela dana puste da se popnem gore. Nisu mi dali, tj. reko je da mora da traži odobrenje od ne znam koga. Pošto odobrenje nisam dobio provukao sam se kroz žicu sa druge strane (nisam prvi koji je to uradio ;D) obišao lokalitet i izašao a da me niko nije video.

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
« Odgovor #4 poslato: 14.Nov. 2014, 11:28:43 »
U Osovlju sam bio, imaju zivine sijalice.
Ali u zonu Orlovca (ne bas na samo stenje) hocu da idem jer je tamo vegetacija
veoma drukcija u odnosu na okolinu.
Ako je vegetacija drukcija, drukciji su i leptiri.

Bog da cuva Radar TerraSar X, otvorio mi je "trece oko"