Autor Tema: Nepoznat pauk...?  (Pročitano 893 puta)

Zoran Karic

• Ovlašćeni pristup
  • Jaje
  • *
Nepoznat pauk...?
« poslato: 08.Sep. 2014, 16:05:22 »
Dobar dan svima,

Da li bi neko mogao da na osnovu ovako losih slika odredi ili makar da predpostavi o kom pauku s radi. Naime, prijateljica je danas na Bezanijskoj kosi u Beogradu, u stanu nasla velikog pauka, i to bas u blizini bebe pa se uspanicila i naravno ispljeskala ga... Nema pojma o cemu se radi, a slike su uzasno lose i nazalost mrtvog pauka :( Hvala...

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Nepoznat pauk...?
« Odgovor #1 poslato: 08.Sep. 2014, 16:22:01 »
Slike su toliko loše da se uopšte ne vide. ;D Zaboravio si da prikačiš slike.

Saša Rajkov

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Konjolovac
    • Vilinski konjici Srbije
« Odgovor #2 poslato: 08.Sep. 2014, 17:19:35 »
Ne znam za vrstu, ali garantujem da je ovo bio pauk.  ;D

Stvarno se malo vidi sa fotografije.  :-\

P.S.
Zorane, dobrodošli na forum!  :)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #3 poslato: 08.Sep. 2014, 19:22:42 »
Ne može da se odredi ali prijateljici reci da ne brine, ni jedna vrsta koja na ovim podnebljma živi po kućama nije opasna niti agresivna. Naprotiv, korisni su jer hvataju insekte koji uleću.

Zoran Karic

• Ovlašćeni pristup
  • Jaje
  • *
« Odgovor #4 poslato: 09.Sep. 2014, 09:06:12 »
Hvala svima na odgovoru! I ja sam joj rekao da slika ne vredi ni za.... sta, ali sam eto pitao, jer mozda bi neko prema velicini, mestu gde je nadjena mogao da predpostavi o cemu se radi. Inace pauke je veci od ovog sa slike, ovde se skvrcio.

Nije ona neka plasljivica, naprotiv, ali joj bilo frka kad je videla ovolikog pauka kako seta pored par meseci stare bebe. Nikad do sada nije videla kod nas tolikog pauka, pogotovo ne u kuci, pa je cak pomislila da nije pobegao nekom teraristi :))). Nasi pauci dakako nisu opasni, ali opet neka alergija, pogotovo kod bebe je moguca, u slucaju ujeda.

Hvala za dobrodoslicu, mada ja pratim forum, samo sto nisam nesto pisao. :)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #5 poslato: 09.Sep. 2014, 09:15:21 »
Pauci ne napadaju ljude, suviše smo veliki plen za njih. Ujed može da se desi ako se prignječi ili dira a i tada se to (u našem podneblju) neće desiti jer jako mali broj vrsta ima dovoljno jake "zube" da može da probije ljudsku kožu.