Autor Tema: Prinove za bazu podataka - Phragmatobia placida  (Pročitano 1247 puta)

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
Prinove za bazu podataka - Phragmatobia placida
« poslato: 16.Okt. 2011, 15:17:10 »
Da moderna gospođa (moderatorka) ne bi krizirala bez sveže robe, šaljem sličice kakve nismo imali u bazi.

Mislim da je to Phragmatobia placida. Fotke je snimio Ibrahim Hadžić (stručnjak za gljive) u Crnoj Gori. Odmah krećem da sa njim regulišem dozvolu za korišćenje slika.
« Poslednja izmena: 29.Okt. 2011, 20:39:05 Enka »

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: Prinove za bazu podataka
« Odgovor #1 poslato: 17.Okt. 2011, 01:22:55 »
Da moderna gospođa (moderatorka)
Ako dobro poznajem dotičnu, ona više voli urednost od mode, tako da joj više odgovara titula urednica.

Mislim da je to Phragmatobia placida.
Jeste, šteta što je nalaz iz CG. Kod nas je zabeležen samo davne 1935! Možda jeste i kasnije, ali ja nemam svežiji podatak. Nadam se da pregovori oko korišćenja slika dobro napreduju.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Odg: Prinove za bazu podataka
« Odgovor #2 poslato: 17.Okt. 2011, 23:48:02 »
Samo da primetim ;): "Fotke je snimio Ibrahim Hadžić (stručnjak za gljive) u Crnoj Gori" - kakve veze ima mikolog sa leptirima? Vidite da ima! (Isto koliko i pekar ili lekar sa ornitologijom - jedan od najvrsnijih ornitologa u Mađarskoj dr. Rékási bio je lekar, a naš Čornai Rihard onomad kontributor za Petersonove Ptice Evrope apotekar...) Poenta koja se dotiče celog foruma i celog našeg rada na prikupljanju biogeografskih podataka: predstavnik jedne tzv. grupe npr. "ornitolog", "mikolog" itd. može mnogo da doprinese drugoj grupi, jer se i ptičar susreće sa leptirima i obrnuto...