Autor Tema: Krila (CG)  (Pročitano 1320 puta)

ihi

• Leptir
Krila (CG)
« poslato: 27.Jun. 2014, 17:22:40 »
Predveče, ako vreme dozvoli pa ne pada kiša ili nije previše hladno, sedim na terasi i brojim slepe miševe koji izleću ispod strehe susedne kuće. Uspeo sam da doguram do 51. jedinke. Svi slepi miševi izleću iz jedne rupe, jedan za drugim kao da su iz praćke izbačeni i svi skreću udesno. Povremeno primetim ponekog kako projuri ispred moje terase. Izjutra na stepeništu i dvorištu zatičm tragove njihovog lova - krila žrtava. Na osnovu odbačenih krila zaključujem da slepi miševi love krupniije moljce, zatim da krila ne jedu, potom da su u mom okruženju, izgleda, najčešće ove vrste čiija krila prilažem. I jošta bi se dalo zaključiiti na osnovu odbačenih leptirovih krila ali ja nemam znanja da to izvedem kao ni to da odredim kojoj vrsti pripadaju slepi miševi koji obitavaju na tavanu moje rodne kuće.

ihi

• Leptir
Odg: Krila (CG)
« Odgovor #1 poslato: 27.Jun. 2014, 17:37:44 »
I da opravdam moje javljanje na ovom podforumu da ne bi ispalo da sam pogrešio mesto i da je priču o slepim miševima trebalo dati u odeljku Sisari evo par moljaca  juče i prekjuče fotografisanih.