Autor Tema: Vipera ammodytes  (Pročitano 1249 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Vipera ammodytes
« poslato: 24.Jun. 2014, 09:27:16 »
Juče žena i ja bili malo do kanjona reke Gradac kod Valjeva. Nismo nikada tamo bili pa otišli malo da šetamo. Ponedeljak, nije izletnički dan, nigde žive duše (bukvalno), išli smo uzvodno uz reku stazom i stvarno je divno i uredno. I tako sam ja išao jedno 10-ak metara ispred nje putem i u jednom momentu sam instinktivno odskočio i kao u usporenom filmu vidim zmijurinu u vazduhu (sad mi je skroz jasno zašto je zovu poskok) :o kako pada na zemlju. Posle mi žena (kojoj su se noge "odsekle" od tog prizora) kaže kako vidi mene u kratkim pantalonama i zmiju koja se pored moje noge podiže iz trave i kreće u napad. Poskok je bio prilično dugačak i debeo i vrlo besan i brz, jedva sam uspeo da uradim par snimaka. Igrao bih se ja sa njim satima ali žena to nebi izdržala. Da me je ćapio bilo bi gadno jer u kanjonu nema signala a kola su nam bila na sat vremena hoda odatle, a usput nigde žive duše a i žena ne zna da vozi.
Evo slika pa uživajte.

Baluban_S

• Lutka
Odg: Vipera ammodytes
« Odgovor #1 poslato: 24.Jun. 2014, 10:04:42 »
Lepa ti je zmija. Boje su joj baš intenzivne. Ja sam imao predubeđenje (pošto Poskoka nikad nisam video) da je mnogo manji.

Pošto nisi stigao do izvora rečice Gradac, evo jedne slike samo da vidiš šta je na kraju puta.

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 24.Jun. 2014, 12:50:22 »
Čoveče, pa vi bolje slikate otrovnu zmiju nego ja otrovnu gljivu.
Da vam žena nije "smetala", vi biste zmiju pustili da vam se popne uz nogu pa biste ličili na čuvenog antičkog Laokona :D

Bojan Radeka

• Gusenica
« Odgovor #3 poslato: 25.Jun. 2014, 17:20:43 »
Pohvala za hitrinu i brzinu. Mora da se osetio ugroženim i prešao u odbranu.

Aleksandar Simović

• Moderator
  • Gusenica
« Odgovor #4 poslato: 26.Jun. 2014, 23:48:09 »
Lep muzjak :)