Autor Tema: Meloe i još nešto  (Pročitano 465 puta)

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
Meloe i još nešto
« poslato: 03.Maj. 2014, 01:02:07 »
Radislav Mirić slikao na 0411160 5043868 76m. Ko zna neka odredi šta je u pitanju.

Milan Jovanović

• Lutka
Odg: Meloe i još nešto
« Odgovor #1 poslato: 03.Maj. 2014, 14:16:09 »
i1: možda Timarcha tenebricosa?

Saša Rajkov

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Konjolovac
    • Vilinski konjici Srbije
« Odgovor #2 poslato: 03.Maj. 2014, 19:53:20 »
Kolega Radislav je meni lično ovu fotografiju majske bube već poslao na determinaciju, odredio sam vrstu i javio mu, a on je potom (po svom izboru) uneo u bazu BioRaS portala.
Stoga moram da pitam da li je autor konsultovan o daljem korišćenju fotografije i nalaza? Obzirom da se ponovo traži identifikacija koja je autoru već poznata.

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
« Odgovor #3 poslato: 04.Maj. 2014, 02:10:45 »
Od autora je stigla fotka sa determinacijom. Pošto nisam znao ko je determinisao od autora je tražena i dobijena dozvola da se fotka prosledi na forum.

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #4 poslato: 04.Maj. 2014, 02:40:52 »
.

@ Saša
Samo da još malo razjasnim. Autor je ove slike poslao meni (uz još neke slike gusenica), a nije mi naveo da si majsku bubu ti identifikovao, ( da jeste, slika ne bi bila na forumu) zato je pitan i dao je dozvolu da slika stigne na forum, kao što je Milan već napisao.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #5 poslato: 05.Maj. 2014, 07:43:29 »
U BioRaS-u stoji da je vrstu identifikovao kolega Radislav.
http://bioras.petnica.rs/slika.php?id=10049
To je zato sto je on (ili onaj ko je postavio nalaz u BioRaS), kad je postavljao nalaz, stavio to ime kao identifikatora. Prilikom verifikacije, videci da je na slici stvarno ta vrsta, ja sam njegovo ime kao identifikatora sacuvao, ne znajuci ko je u stvari identifikovao datu bubu. Ako je stvarni identifikator Sasa onda bi bilo red da tako i stoji u BioRaS-u.

Na prvoj slici je verovatno Timarcha tenebricosa ali se na osnovu tako sitne to nije moguce tvrditi sa sigurnoscu.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica