Autor Tema: Dlakavi pužić [Trochulus sp]  (Pročitano 826 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Dlakavi pužić [Trochulus sp]
« poslato: 19.Okt. 2011, 11:02:20 »
Puževi su mi veoma zanimljivi za slikanje ali istovremeno i poprilično nepoznati. Imam oko 30 vrsta do sada slikanih i većinu mi je odredila dr Božana Karaman. Ima i nekoliko minijatura koje tek treba da se determinišu. Ovog sam stidljivog mališu našao juče i mislim da je Trochulus hispidus ali ne garantujem.
PS. Jozsi, ako nije problem pošalji mi emailom listu puževa Srbije (dragita@gmail.com). Ja imam poveću bazu složenih tekstova i fotografija skinutih sa neta za veliki broj vrsta puževa. Planiram da je dopunim sa onim što nedostaje pa ću negde okačiti da svi mogu da skinu.

« Poslednja izmena: 12.Dec. 2011, 22:24:58 Dragisa Savic »

jozi

• Moderator
  • Leptir
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
Odg: Dlakavi pužić
« Odgovor #1 poslato: 19.Okt. 2011, 13:19:05 »
Dobra slika za start da produbi interesovanje grupe za puževe!

Što se tiče liste sa taksonomijom, ja sam uveliko radio na tome i jako :P želeo da je uradim ali sam u nedostatku literature završio sa nekih 400 evropskih vrsta iz koje fali većina naših. Poslaću ti to, ali je nedovršeno ("Beta verzija" :-\). Sa Markom Šćibanom smo se nešto dogovarali da dopunimo listu i čim to bude gotovo prva stvar što ćemo da uradimo je da je postavmo ovde!

Primedba Moderatora. Poruka se nastavlja u novom postu [Odg: oprema za fotografisanje puzeva]
« Poslednja izmena: 30.Okt. 2011, 10:20:48 jozi »