Autor Tema: Cydia fagiglandana  (Pročitano 1645 puta)

Boza48

• Leptir
  • Zoran Bozovic
    • nema
Odg: Cydia fagiglandana
« Odgovor #20 poslato: 02.Apr. 2014, 09:45:46 »
Gos'n Jozi, i ostali, posto je ocigledno da nisam dorastao situaciji, najlepse Vas molim za savet;

Sta biste Vi uradili sa ovom slikom?

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #21 poslato: 02.Apr. 2014, 23:49:45 »
Kod nas u bazi BioRas-a ovakav nalaz ide u arhivu da odstoji i sačeka svog eksperta. Konkretno, ako su šanse male, na kraju se i predlaže za brisanje...

Da ne bude nesporazuma, slika je fantastična (šta bih dao da ja mogu takve da pravim) ali eto kvalitet nije sve. No ja nebih očajavao, nalaz je i ovako vredan, jer ima istoriju identifikacije. Svi ti ljudi koji su dali mišljenje "idu uz" nalaz.

Šta bih ja lično uradio? Nakon što se ni Enka nije usudila da da preporuku stavio bih Cydia sp. ili Cydia cf. fagiglandana. Ko zna, mislim da u Srbiji i NEMA eksperta ko se bavi ovom grupom a kamoli dovoljno stručan da sa slike odredi. Znam da je Dragiša govorio da briše čak i snimke ukoliko nema primerak za analizu... to je već pitanje svačijeg ličnog pristupa. Ja samo znam da kao i u sportu treba znati i izgubiti u borbi za podatke...
« Poslednja izmena: 02.Apr. 2014, 23:52:48 jozi »

Saša Rajkov

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Konjolovac
    • Vilinski konjici Srbije
« Odgovor #22 poslato: 03.Apr. 2014, 00:25:10 »
Eto, slažem se sa Jožijem - Cydia sp. ili Cydia cf. fagiglandana. Možda neko kasnije bude mogao da pouzdano tvrdi koji je.  :)