Autor Tema: iz Peščare [Ornithogalum boucheanum]  (Pročitano 471 puta)

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
iz Peščare [Ornithogalum boucheanum]
« poslato: 20.Jan. 2014, 16:56:44 »
Jedna biljka koju sam slikao u Deliblatskoj peščari jer mi je izgledala zanimljivo. Zna neko?
« Poslednja izmena: 22.Jan. 2014, 09:17:41 jozi »

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: iz Peščare
« Odgovor #1 poslato: 20.Jan. 2014, 17:35:44 »
Ornithogalum boucheanum, ptičje mleko ;)

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 20.Jan. 2014, 19:45:14 »
Ubuduće bi trebalo postavljati pitanja: Zna li neko osim Dragiše!

jozi

• Moderator
  • Leptir
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #3 poslato: 22.Jan. 2014, 09:06:01 »
Ubuduće bi trebalo postavljati pitanja: Zna li neko osim Dragiše!
Ihi, nemojmo dramatizovati i graditi kultove ličnosti 8) Dragiša rastura ali se zna naše nepisano pravilo da determiniše "ko je najbliži" :) U ovom slučaju je bio najbrži, a nekad je to Dejan, nekad moja malenkost... sve je to pitanje saradnje, koja odlično funkcioniše.
Šteta da nas nema više :-\ ako ste na to ciljali

Da napomenem: ovo je vrsta koja raste kod mene u dvorištu (u peščari) a ja sam dva dana bio odsutan na terenu, to je sve. Vrsta je uneta u bazu, zahvaljujem Milanu u ime biogeografije:
http://www.bioras.petnica.rs/vrsta.php?id=28067
« Poslednja izmena: 22.Jan. 2014, 09:19:41 jozi »

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: iz Peščare [Ornithogalum boucheanum]
« Odgovor #4 poslato: 22.Jan. 2014, 09:52:44 »
E sad sam se uvredio. :) Joži, moraš prihvatiti činjenicu da sam ja ovde najpametniji, najvredniji i najlepši. ;D Jedino nisam najmlađi a ni najstariji. :D

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
« Odgovor #5 poslato: 22.Jan. 2014, 12:09:46 »
Citat
činjenicu da sam ja ovde najpametniji, najvredniji i najlepši
... i najskromniji  ;D

jozi

• Moderator
  • Leptir
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #6 poslato: 22.Jan. 2014, 13:41:52 »
Dragiša, baš nisi poznat po lakom uvređivanju ;) Ipak neka mi izvine svi, ako osećate neku neosetljivost ili slično – juče sam baš imao jako loš dan, sukob sa blago pijanim i arogantnim lovcima na terenu tokom IWC brojanja... na sreću samo verbalni... ali malo je falilo

A sad šalu na stranu: često čujem primedbu Dragiša je profesionalac, a ja i onaj drugi amateri. Treba maksimalno da poštujemo svačije ulaganje, zvanje i znanje, ali to rangiranje je u "našem poslu" sasvim bez veze, verujem da će se i Dragiša složiti s tim. Ako sumiramo stvari (nadam se da ćemo se bar oko toga složiti) osim ličnog zadovoljstva prirodnjaštva i zabave ovde ipak radimo i tzv. "društveno korisnu" stvar – popisujemo živujke da nam ova ojađena domovina ne ostane bela fleka na mapi Evrope :( A po meni najbolja šema za determinisanje funkcioniše kada nekoliko nas potvrdi istu vrstu. Nema ništa loše ni u nadmetanju, ni u sporom načinu, ni u pitanjima, pa ni u dovođenju u pitanje. Cilj je isti, a mi nakon ovoliko vremena saradnje već funkcionišemo kao ustaljeni tim, ja bar tako vidim 8)
« Poslednja izmena: 22.Jan. 2014, 13:46:43 jozi »