Autor Tema: 30 godina od osnivanja NIDSBE "Josif Pančić" iz Novog Sada  (Pročitano 1212 puta)

Saša Rajkov

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Konjolovac
    • Vilinski konjici Srbije
30 godina od osnivanja NIDSBE "Josif Pančić" iz Novog Sada
« poslato: 25.Nov. 2013, 16:47:06 »
Pozdrav svima.

Već više od tri decenije NIDSBE "Josif Pančić" okuplja studente biologije i ekologije na Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu, ali i studente srodnih nauka, srednjoškolce i sve zainteresovane za proučavanje i zaštitu prirode. Tokom ovog perioda Društvo je organizovalo i učestvovalo u realizaciji istraživačkih kampova i akcija širom Srbije, iniciralo je istraživanja i aktivnu zaštitu mnogih vrsta i njihovih staništa, radilo na obrazovanju šire javnosti, organizovalo izložbe, skupove, predavanja...  Spisak je kao što vidite poduži. :)

Mnogi članovi ovog foruma (počevši od moje malenkosti :) ) su bili ili su još uvek članovi ili saradnici Naučno-istraživačkog društva studenata biologije i ekologije "Josif Pančić". Stoga mi je zadovoljstvo da vas obavestim da ovog četvrtka, 28. novembra, obeležavamo 30 godina od formalnog osnivanja.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: 30 godina od osnivanja NIDSBE "Josif Pančić" iz Novog Sada
« Odgovor #1 poslato: 25.Nov. 2013, 17:17:43 »
Bio sam član "Pančića" od 1990-1994. godine. Puno lepih terena širom Srbije kojih se i danas živo sećam.
Godina 1993., Stara planina, Zavojsko jezero, ceo dan po terenu, za ručak lanč paket, konzerva mesnog nareska. Posle par dana kad nam je to dosadilo mi u šumi naberemo lisičarke, stanemo pored nekog potoka sa puno onih krupnih pločastih stena, zapalimo vatru i preko stavimo jednu veliku kamenu ploču, mesni narezak iskoristimo da je podmažemo i ispečemo lisičarke. Nikad lepše nisam ručao. :)
« Poslednja izmena: 25.Nov. 2013, 17:20:56 Dragisa Savic »

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
« Odgovor #2 poslato: 25.Nov. 2013, 17:24:39 »
Čestitka "pančićima" i hvala za poziv na godišnju skupštinu. Drugi iz HabiProta ne mogu da dođu pa će nas "predstavljati" naš i vaš član, Jelena Šeat.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #3 poslato: 25.Nov. 2013, 22:15:28 »
Čestitke i od mene, sve najbolje :)

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #4 poslato: 25.Nov. 2013, 22:31:03 »
Čast mi je da čestitam organizaciji - zajedno sa svim njenim sadašnjim i prošlim članovima - koja je "upumpala" možda najviše krvi u ekološku venu našeg društva!

ihi

• Leptir
« Odgovor #5 poslato: 26.Nov. 2013, 06:17:28 »
Svaka čast, čestitam. Niste baš mladi. I memoare biste mogli pisati pod naslovom Opstanak u prirodi pomoću lisičarki.
Moram vam odati jedno zapažanje: prelistavajući spisak članova Foruma, zapazio sam da je ogromna većina članova iz Vojvodine. Nisam znao zbog čega je to tako. Sada mi je jasno.
Pozdrav svima, Ibrahim

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #6 poslato: 26.Nov. 2013, 08:15:54 »
Najsrdačnije čestitke i od mene. 30 godina. To znači nekoliko generacija kontinuiteta. U ovoj državi diskontinuiteta je to veeeliki uspeh.
Gabor
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica