Autor Tema: Niš 2013.  (Pročitano 262 puta)

Šumi

• Gusenica
Niš 2013.
« poslato: 28.Okt. 2013, 11:38:56 »
Proteklog vikenda epicentar gljivarskih dogadjanja je bio Niš. Marjan i ekipa su uspeli da okupe reprezentaciju srpske mikologije, nedostajali su samo Ihi, "Fruškogorski biseri" i još par gljivara zapadne Srbije. Gosti iz Bugarske i Grčke dali su internacionalnu notu ovom skupu. U petak, po dolasku, gosti su podeljeni u tri ekipe i već u divno subotnje jutro svi smo bili na terenu. Mojoj, grčko-kragujevačkoj ekipi je pripao teren Malog Jastrebca.

Šuma je izuzetno čista, pretežno bukova, sa zonama sadjenog bora.

U rano popodne , sve tri ekipe su se spojile na poznatom izletištu Nišlija, Gradcu, gde je organizator pripremio ručak za učesnike.

Nešto kasnije se nastavilo u prostorijama opštine Pantelej sa prezentacijom monografije Nebojše Lukića, "Rod Amanita u Srbiji".

U medjuvremenu, mlada ekipa, predvodjena našim forumašem, Dejanom Zmajem i Dušanom, je odradjivala determinaciju prikupljenih gljiva. Svidelo mi se što im se "nešto malo stariji" gljivari nisu mešali u posao.

Uveče druženje u restoranu Svrljižanka sa produžilo do ranih jutarnjih časova, kako reče Stavros, član vesele grčke ekipe, čekalo se vreme da se podese časovnici na zimsko računanje vremena. ;D

Nedeljni gljivarski dan je započet predavanjem prijatelja iz Grčke ...

...da bi se nastavio najavom buduće knjige Baneta Uzelca "Gljive Balkana".

Naravno, sve se završilo izložbom prikupljenih gljiva, uz čestitke Gljivarskom društvu Niš na uspešnoj organizaciji.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Niš 2013.
« Odgovor #1 poslato: 29.Okt. 2013, 08:21:41 »
U kakav "pokolj" napraviste :D Baš puno gljiva, blago vama. Al bih se nasliko da sam bio ali obaveze me odvele na drugu stranu (čitaj -žena je nešto drugo isplanirala za vikend).

bora

• Jaje
  • *
Odg: Niš 2013.
« Odgovor #2 poslato: 29.Okt. 2013, 12:25:16 »
Svaka čast Nišlijama. Marjan je dosta aktivan na fejsu, a piše i na "Boletusu", valjalo bi ga malo imati i ovde na forumu. Dejan neka mu prenese moje pozdrave.
Zeleno ...