Autor Tema: Dragisa Savic  (Pročitano 1098 puta)

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Dragisa Savic
« poslato: 10.Nov. 2011, 07:59:44 »
Diplomirani biolog po obrazovanju, mada uglavnom sebe tretiram kao fotografa prirode. Magistrirao na temi orhideja Fruške gore, doktorirao nisam i neću (ne pitajte zašto). Još na prvoj godini studija (u bogte, pre 23 godine) počeo sam da se bavim botanikom i to je ostalo do dana današnjeg osnovno opredeljenje. Radio sam 1.5 godinu u (tadašnjem) Zavodu za zaštitu prirode Srbije a odatle sporazumno prešao u Nacionalni park Fruška gora gde sam tada bio prvi biolog u istoriji Parka (a tako je ostalo i do dana današnjeg). U Naci parku imam vrlo zvučno zvanje: samostalni vodeći referent za zaštitu i unapređivanje flore, faune i vegetacije. Na poslu sam uglavnom po terenu, idem gde hoću, kad hoću i koliko hoću, i radim šta hoću (ima li idealnijeg radnog mesta za biologa?)
Fotografija mi je hobi još od srednje škole. Imam na internetu sajt sa fotografijama prirode (uglavnom Fruška gora), odnosno svega živog što uspem da slikam i determinišem. Moj moto je: sve što ima latinski naziv za mene je objekat za fotografisanje. Sajt (www.naturefg.com) postoji od 2002. godine i malo po malo skupilo se 2800 vrsta, i i dalje raste, negde krajem iduće godine a možda i pre očekujem okruglu cifru. Sarađujem sa brojnim ljudima u zemlji i inostranstvu po pitanju determinacije svega što nisu biljke i na kraju svake godine organizujem međunarodne izložbe fotografija (7 do sada i ne odustajem).