Autor Tema: Sportski ribolov potočne pastrmke  (Pročitano 1047 puta)

Miodrag Milenkovic

• Moderator
  • Jaje
Sportski ribolov potočne pastrmke
« poslato: 01.Okt. 2013, 12:05:14 »
Materijal smo snimili 2012., a objavljen je u januaru ove godine (detaljan opis na kraju videa). Ranije sam isti naveo u brbljaonicu, jer nije postojala odvojena grupa za ribe i nije bilo mnogo zainteresovanih... Možda sada neko i pogleda :-)

http://www.youtube.com/watch?v=tYuklKD6q-U

slavko

• Leptir
Odg: Sportski ribolov potočne pastrmke
« Odgovor #1 poslato: 01.Okt. 2013, 15:26:00 »
svaka cast...svidja mi se...
leptirici

Radoman

• Gusenica
« Odgovor #2 poslato: 02.Okt. 2013, 15:09:59 »
Pošto sam pecaroš, česitam za ulov i moje poštovanje za to što ste vratili ulovljenu ribu nazad u njeno stanište.
Kolektivna, a i pojedinačna svijest o našem životnom okruženju i njegovom očuvanju je jako mala. Zapušteno je sve ono što je važno... odnosno zapušteni smo mi sami. Tako da naše zivotno okruženje i njegovo očuvanje isključivo zavisi od svijesti i savjesti pojedinca.

Miodrag Milenkovic

• Moderator
  • Jaje
« Odgovor #3 poslato: 03.Okt. 2013, 08:33:46 »
Hvala Slavku i Radomanu.

Zaista je tako kao što kažete. Verujem da je značajan svaki uticaj i apel na promenu svesti ljudi o očuvanju prirode, pa makar bio lokalan i minimalan.

Smatraću video uspešnim ako bar jednog krivolovca navede na razmišljanje posle kojeg će odustati od krivolova. 

Radoman

• Gusenica
« Odgovor #4 poslato: 04.Okt. 2013, 02:22:37 »
Imam mnogo prijatelja koji vraćaju ulovljenu ribu u njeno stanište. Opredjelili su se i specijalizovali za ribolov odredjene vrste ribe. Većina njih ima takav odnos prema sopstvenom okruženju da tu ciljanu vrstu koju love... pustite nazad i to je sve. Takvi su jako visoko iznad trenutnog našeg prosjeka i dobro je što bar oni postoje. Biće bolje kada se pojavi ozbiljniji broj takvih oko nas koji neće doživljavati vilinog konjica kao estetski detalj na vrhu njegovog štapa za pecanje... 
Mislim da je pomjeranje svijesti jednako količini poštovanja živog i ne živog svijeta okruženja u kom se nalazimo.
Možda nisam trebao na ovom mjestu da iznesem moje mišljenje, malo šire od sportskog ribolova potočne pastrmke ?
Zamolio bih urednika da izbriše moj tekst ako remeti normalan rad na temi, forumu.
 Miodraže želim vam da uspijete u namjeri...  :)