Autor Tema: Дејан Ранковић  (Pročitano 1030 puta)

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Дејан Ранковић
« poslato: 10.Nov. 2011, 10:46:17 »
Zovem se Dejan Ranković. Imam 4o godina, živim u selu Belegiš kraj Dunava, radim u Institutu za kukuruz Zemun Polje u odeljenju za osnovno seme. Po struci sam dipl. ing poljoprivrede za ratarstvo. Sve aktivnosti vezane za prirodu su mi su sfere mog interesovanja od kojih izdvajam  identifikaciju biljaka, gljiva, životinja i dr. Posebno volim višednevne boravke u prirodi poput planinarskih tura i obilazak manje poznatih krajeva Srbije i šire. Nekoliko godina sam učestvovao u projektu očuvanja genetičkih resursa lekovitih i ugroženih biljaka na temu Adonis vernalis(gorocvet). U skladu sa familijarnim i poslovnim obavezama obavljam navedene aktivnosti. Ovom prilikom pozdravljam Milana Đurića koji me je uputio u ovaj forum kao i Dragišu Savića kome sam mnogo puta dosađivao sa fotografijama u vezi determinacije. Imam skromno znanje u poznavanju navedenih aktivnosti(izuzev planinarstva) ali potrudiću se da dam svoj doprinos. Pozdrav svima na forumu.
Dejan

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Re: Дејан Ранковић
« Odgovor #1 poslato: 10.Nov. 2011, 10:53:14 »
Dobrodošlica za komšiju, nadam se da ćemo lepo sarađivati.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Re: Дејан Ранковић
« Odgovor #2 poslato: 10.Nov. 2011, 11:14:22 »
Zdravo Enka
Hvala na dobrodošlici. Ja sam bio kod tebe pre mesec dana da preuzmem priručnik o prepoznavanju leptira
Svako dobro od Dejana

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: Дејан Ранковић
« Odgovor #3 poslato: 02.Dec. 2011, 01:33:58 »
Dejane, ima li negde u blizini St. Pazove glog, tj Crataegus monogyna?
Na njemu polaže jajašca dnevni leptir Aporia crataegi, bilo bi lepo da se nađu jajašca ili gusenice, volela bih da ih hranim.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Дејан Ранковић
« Odgovor #4 poslato: 02.Dec. 2011, 17:31:53 »
Zdravo Enka
U Belegišu ima nešto malo gloga. Nisam siguran da je Crataegus monogyna(beli glog) ili Crataegus laevigata(crveni glog) moram obići biljke i videti. Postoji i crni glog(Crataegus nigra).
Ako budem ovih dana u prilici javiću ti da li su prisutni beli glogovi(jednosemeni) jer se na njima hrani gusenica. Vidim da se pominje i trnjina uz beli glog kao hraniteljka(i nje ima na istom staništu). Treba pogledati na Slankaenačkim vinogradima.
Pozdrav Dejan