Autor Tema: Jelena Šeat  (Pročitano 1007 puta)

Jelena Šeat

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
Jelena Šeat
« poslato: 26.Nov. 2011, 23:34:57 »
Jelena Šeat iz Gakova (Sombor). Završila sam biologiju i trenutno master student u Novom Sadu. Dugogodišnji sam član NIDSB 'Josif Pančić' iz Npvog Sada sa kojima još uvek povremeno terenišem. Među vašim članstvom prepoznala sam neke kolege pa se već osećam domaće. 
Inače, zadnjih par godina se zanimam stenicama, sakupljam ih i pokušavam da determinišem. Relativno sam nova u ovom steničarskom poslu pa mi je svaka pomoć u literaturi, savetima,... dobrodošla.

Pozdrav  ;)

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Re: Jelena Šeat
« Odgovor #1 poslato: 27.Nov. 2011, 11:22:04 »
Dobrodosla Jelena,

Raduje me da se na forum prijavio jos neko iz okoline Sombora. Posebno Gakova. Ovo podrucje (Stanisic, Krusevlje, Ridjica, Rastina, Gakovo..) vec neko vreme istrazujemo i prikupljamo podatke o prirodnim vrednostima na osnovu kojih bismo ga predlozili za ukljucivanje u Emerald mrezu i Ekolosku mrezu Srbije. Namerno izbegavam izraz zastita jer ja mislim da nas posao da drzavi i javnosti kompetenetno i argumentovano ukazemo na prirodne vrednosti ovog podrucja koja bi, zbog preuzetih obaveza prema medjunarodnoj zajednici, trebala da se ocuvaju, a kako ce se to uraditi, to je posao drzave.  Dogovaracemo se za zajednicke terene vec od proleca naredne godine.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Re: Jelena Šeat
« Odgovor #2 poslato: 27.Nov. 2011, 12:57:24 »
zadnjih par godina se zanimam stenicama, sakupljam ih i pokušavam da determinišem. Relativno sam nova u ovom steničarskom poslu pa mi je svaka pomoć u literaturi, savetima,... dobrodošla.

Verovatno neću biti od neke značajne pomoći, ali u meni imaš sapatnicu u determinaciji stenica. Ako zatreba mogu ponešto i da skupim, iako baš ne volim da ubijam moje fotomodele, za nauku ću napraviti izuzetak.

Da li praviš kolekciju?
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Jelena Šeat

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
Odg: Jelena Šeat
« Odgovor #3 poslato: 27.Dec. 2011, 11:21:57 »
Hvala na dobrodošlici, svakako sam raspoložena za terenisanje kad god to bilo.
Kolekciju ličnu ne pravim, sakupljam samo što moram radi detrminacije (još se nisam izveštila u prepoznavanju na terenu bez lupe).