Autor Tema: radovi za Srbiju  (Pročitano 1138 puta)

slavko

• Leptir
radovi za Srbiju
« poslato: 17.Okt. 2011, 21:30:22 »
Da li neko ima popis radova o leptirima za Srbiju, ili jos bolje ako ima radove u elektronskoj verziji da mi proslijedi
 treba mi za izaradu magistarskog

leptirici

milan.djuric

• Ovlašćeni pristup
  • Lutka
  • *
  • StaracFocha
    • Leptiri Srbije
Odg: radovi za Srbiju
« Odgovor #1 poslato: 18.Okt. 2011, 01:26:05 »
Pomoglo bi ako kažeš koja ti je tema magistarskog ili naznačiš kakvi radovi te posebno zanimaju. Ja ću ti sigurno naći nešto.

filip

• Moderator
  • Gusenica
« Odgovor #2 poslato: 20.Okt. 2011, 00:58:37 »
Zdravo Slavko,
Vrlo rado cemo pomoci. Nismo jos zavrsili sa katalogizacijom radova i knjiga, ali postupak je u toku. Ako bi mogao da nam kazes malo vise o svojoj magistarskoj  temi i koju grupu Lepidoptera obradjujes bilo bi nam lakse da pomognemo. Mozes li nam reci i na kojem fakultetu radis magistarski?
Pozdrav
Filip

slavko

• Leptir
« Odgovor #3 poslato: 20.Okt. 2011, 19:55:44 »
malo sam bio zapostavio ali sam odlucio da se vratim na studije ..

tema: DISTRIBUCIJA VRSTA DNEVNIH LEPTIRA U DIFERENCIJALNIM USLOVIMA STANIŠTA UZLOMCA I ČEMERNICE

dvije godine sam sakupljao materijal na pomenutim planinama vezano za ovu tema, takodje dvije godine sam samostalno radio na fotografisanju i biljezenju nalaza...ukupno cetiri godine. razmisljam i o tome da se prebacim na doktorske studije u Bogradu

dobro bi dosli radovi tipa transekta, popisi vrsta za planine, poredjena medju planinama i sl.

hvala na pomoci,

ja ima za BiH u elektronskoj verziji 90% radova, pa ako nekom bude trebalo rado cu prebaciti
leptirici

filip

• Moderator
  • Gusenica
« Odgovor #4 poslato: 23.Okt. 2011, 14:54:53 »
Cao Slavko,
Na sta se tacno odnosi pojam "diferencijalnim" u ovom konkretnom slucaju?
Secam se da sam video neke podatke za Cemernicu u nekom radu, pokusacu da potrazim, ali mozda vec imas.
Naravno da ima puno radova za Srbiju, najvise je popisa vrsta, ima i poredjenja medju planinama...mogu ti nesto iskopirati, vecinu nemam u elektronskoj formi.
Cao
Filip

slavko

• Leptir
« Odgovor #5 poslato: 25.Okt. 2011, 11:56:37 »
Radio sam po vegetaciskim pojasevima, napravio sam u saradnji sa botanicarima neku diferencijaciju pojaseva ,
poplavne sume i livade, nizijske livade, pojas hrasta, pojas graba, bukve, cetinari, planinaski proplanici . Obzirom da ove dvije planine imaju razlicitu geolosku podlogu (krecnjak na jednoj i silikati na drugoj) i zajednice su drugacije tako da je zbog toga upotrebljen ovaj termin u dogovoru sa mentorom.
Ima jedan rad od Sijarica koji se odnosi na bosansko pobrdje gdje je obradjena Cemernica i Uzlomac, ali nejgova istrazivanjs su obavljena u dva dana, sredinom sezone, tako da je mnogo toga propusteno.
 Imam rok do kraja 2012 nadam se da cu uspjeti da zavrsim  :) :)

Veliki pozdrav i hvala na pomoci.  :)
leptirici

Милош Поповић

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #6 poslato: 01.Nov. 2011, 22:22:33 »
Ne verujem da je tako nešto rađeno za Srbiju, osim ovoga što Filip pominje i onog što sam ja jedne godine brojao leptire oko Petnice, mada je to smešno  ::)

Милош Поповић
ХабиПрот, Булевар Ослобођења 106/34
11000 Београд, Србија

filip

• Moderator
  • Gusenica
« Odgovor #7 poslato: 10.Nov. 2011, 15:28:20 »
Cao Slavko,
Izvini na kasnom odgovoru, ali bio sam odsutan citavu nedelju. Javi mi se na mejl da vidimo sta bi moglo da ti bude od koristi..
Cao
Filip