Autor Tema: Kamena gora zaseok Guvništa (identifikovani)  (Pročitano 1764 puta)

Милош Поповић

• Administrator
  • Leptir
Odg: Kamena gora zaseok Guvništa (identifikovani)
« Odgovor #20 poslato: 03.Dec. 2013, 08:40:21 »
Super! Hvala Magdalena. Taj kraj je baš lep i Pančići su bili u okolini na kampovima, a mene je vodio Đurić. Ko zna čega sve tamo ima od leptira, samo trrba otići u pravo vreme :)

Милош Поповић
ХабиПрот, Булевар Ослобођења 106/34
11000 Београд, Србија

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #21 poslato: 03.Dec. 2013, 14:27:25 »
Sa ove serije slika dobija se lep spektar biljaka sa kojih se leptiri hrane
ako ti ne smetaju leptirići uzmi fotke, jedine biljke koje sam uspela slikati bez leptirića su dve paprati.
Ovde odma da razjasnimo: (1) bilo je potencirano da ista slika istog autora može da posluži kao ilustracija i za više lokacija - malo sam bio protiv ali već je implementirano (2) slika sa više organizama odjednom može da se koristi u dve ili više baze ;)
Gde su paprati?? Malo sam vikao, jer mi je omiljena grupa :D
« Poslednja izmena: 03.Dec. 2013, 15:00:40 jozi »

Magdalena Grahovac

• Gusenica
« Odgovor #22 poslato: 03.Dec. 2013, 16:50:08 »
Miloše lepa je ova zelana  :D
Joži ne moraš da vičeš  ;D  ;D, slike bi već bile okačene da mi je internet brži. Miloš je svedok da sam neki dan napravila brlju  ::). Okačila sliku jednog leptira napisala ime drugog leptira, ponovila sliku dotičnog leptira i upisala opet pogrešan naziv  ???. Posle sam ustanovila da sam zbog stalnog prekidanja interneta, posle više ni sama ne znam kog pokušaja kačenja prave fotke sa pravim imenom leptira okačila pogrešnu sliku. Sreća pa Miloš to detaljno pregleda.
Zaključak je da dok ne ubrzam internet neću upisivati podatke i kačiti fotke, da vam ne bi stvarla bespotrebno posla oko ispravljanja grešaka, koje se neminovno dese kad iimaš spor net.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #23 poslato: 03.Dec. 2013, 22:12:06 »
Magdalena
Pošalji bar te dve paprati. ;) ;) ;) ;)
Jozi, nešto na brzinu, nisam pri vremenu, čini mi se da je najposećeniji cvet  u drugoj turi slika Scabiosa columbaria
Pozdrav, Dejan
« Poslednja izmena: 03.Dec. 2013, 22:20:07 Дејан Ранковић »

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #24 poslato: 05.Dec. 2013, 00:42:22 »
Vidiš već dvoje smo intricirani za paprate! ;) Ja sam se najviše namučio sa mojima ali se zahvalilo - mnogo sam naučio.

Dejane, Scabiosa columbaria moglo bi da bude ali u prirodi je znatno ređa od Knautie/Scabiose arvensis na koju sam ja mislio. Još sam u priličnoj neudomici šta da pišem.

Magdalena, pokušaj da radiš ovako (dok ne budeš imala jači net):
1. sređene slike staviš na usb.
2. odeš kod nekoga i uploduješ sve odjednom na Picasa (besplatno je!) ili flickr (besplatno do nekih 200 slika)
UPLOAD je jednostavan drag-and-drop potez, a dotični programi imaju i dobar sistem organizovanja. Ako nema prekida upload se desi dok popiješ kaficu :)
3. kući u forum ubaciš samo link na sliku
(ovako ja već duže vreme radim)
UPLOAD je uvek duplo sporiji od skidanja, pa je loš internet relativan, jer može lepo da radi dok čitaš ali kad hoćeš da budeš interaktivan prema gore prekida
« Poslednja izmena: 05.Dec. 2013, 02:16:29 jozi »