Autor Tema: Pisaura mirabilis, CG  (Pročitano 715 puta)

ihi

• Leptir
Pisaura mirabilis, CG
« poslato: 12.Jul. 2013, 06:59:18 »
Vraćajući se predveče iz šume, na mladoj smreki primetio sam sasvim skromnu zakrpu od paukovih niiti a iza nje nešto belo, okruglo. Kada sam se malo primakao, uočio sam pauka koji je, verovatno, čekao žrtvu u zasedi. Pomislio sam da je Misumena vatia, ali kod kuće, na ekranuu, video sam da je reč o nekoj vrsti koja ima neki neobičan deo u obliku štita.
Dragiša?  :D
« Poslednja izmena: 28.Dec. 2013, 06:27:44 ihi »

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: PAUK SA ŠTITOM
« Odgovor #1 poslato: 12.Jul. 2013, 07:30:52 »
Pisaura mirabilis, ženka sa kokonom. Unutra su naravno jaja. Najčešće se može videti po livadama, ređe po drveću. Ima još malo teksta na mom sajtu.
http://www.naturefg.com/pages/c-animals/pisaura%20mirabilis.htm

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 12.Jul. 2013, 09:22:19 »
Hvala Dragiša. To je to

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #3 poslato: 26.Dec. 2013, 02:55:17 »
Ihi - eto mene posle 120 dana - gde je ovaj slikan?

ihi

• Leptir
« Odgovor #4 poslato: 26.Dec. 2013, 06:11:35 »
Joži, nedavno ste me zajedno sa Dejanom R. ukoreli jer skačemo s vrha na vrh rožajskih planina. Posle toga ja sam obećao da ću svaki nalaz iz Crne Gore označiti u naslovu sa CG. Ovaj o kojem me pitate, prezentovan je, kako kažete, pre 120 dana, dakle pre opomene i zakletve.
Pauk je fotografisan na brdu Šušteri, tik iznad moje rodne kuće, dakle u Rožajama na visini od 1100 mnm.

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
    • Zaštita prirode
« Odgovor #5 poslato: 27.Dec. 2013, 02:31:14 »
Pa sad bar znamo da kad kažete "kod moje kuće" to može biti i Bgd i u Rožajima. Mada mi se čini da ima više da se vidi "kod ove druge kuće"...

ihi

• Leptir
« Odgovor #6 poslato: 27.Dec. 2013, 06:51:29 »
Niste u pravu. Više može da se vidi kod beogradske kuće. Odem u Prirodnjački muzej, koji zapravo i ne postoji zbog nedostatka prostora, i vidim sve što poželim.
U Beogradu imam stan a on nije kuća. Onda kažem: u blizini mog stana... izađem iz mog stana... vratim se u stan itd, za razliku "iznad moje kuće".

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
    • Zaštita prirode
« Odgovor #7 poslato: 27.Dec. 2013, 22:53:55 »
kod moje kuće... u mom stanu... svejedno, bitno je da smo rešili kad je CG i kad je Sb.
Kad već mora ovako da razdvajamo dve zemlje koje još netako davno beju jedna država.

Ako stignete molim vas promenite naslov u prvoj poruci dodajući [Pisaura mirabilis, CG] da forum bude organizovaniji, a ja da se slučajno za 120 dana nevraćam opet s neudomicom treba li da ga administriram.

Pravilo foruma: identifikovane teme zaključujemo sa naznakom u naslovu. Ljudi zaboravljaju ali tu smo da podsetimo jedni druge.
« Poslednja izmena: 27.Dec. 2013, 22:59:46 jozi »