Autor Tema: edukacija  (Pročitano 587 puta)

ihi

• Leptir
edukacija
« poslato: 29.Jun. 2013, 08:38:38 »
Pre 3-4 dana sedeo sam za stolom u senci ispod jove. Na mušemi stola primetio sam ovu zelenkastu gusenicu (b). Bila je mrtva. Možda je iimala problema sa probavom, jer se na njemom zadnjem delu (možda  je tamo analni otvor) video ostatak izmeta.

A juče sam na jednoj livadi na listiću trave priimetio ovu sićušnu guseniicu, ne dužu od 1 cm.

ihi

• Leptir
Odg: edukacija
« Odgovor #1 poslato: 29.Jun. 2013, 08:40:27 »
slikani odgovor

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #2 poslato: 01.Jul. 2013, 22:33:31 »
.

Prva "gusenica" nije gusenica (gusenice su larve leptira) već je larva neke ose najverovatnije.
Druga gusenica verovatno nije imala sreće, meni se čini da je jako deformisana i da ima u sebi parazita, vrlo je moguće da više nije bila živa i da se parazit u njoj već učaurio. Ne bih umela da kažem o kojoj vrsti gusenice se radi.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

ihi

• Leptir
« Odgovor #3 poslato: 02.Jul. 2013, 06:10:47 »
Hvala Boženka.
Ovo je stvarno prvi čas edukacije.
Nemojte da idete na duge odore, ili ako već moorate, nosite sa sobom kompjuter :D

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #4 poslato: 02.Jul. 2013, 20:12:14 »
.

Džaba mi kompjuter (nosila sam ga) kad nema interneta ili je toliko kašljucav da je neupotrebljiv, ali se nadam da će ubuduće biti bolje. A na odmor idem, pa idem :-) ima neta ili ne!
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.