Autor Tema: Bojan Gavrilovic  (Pročitano 803 puta)

Bojan Gavrilovic

• Jaje
  • *
Bojan Gavrilovic
« poslato: 20.Jun. 2013, 12:25:53 »
Pozdravljam sve članove Foruma,
Slučajno sam naišao na ovaj forum tražeći nešto na netu. Malo sam pregledao njegov sadržaj i video neka poznata imena i neke zanimljive sadržaje.

Zovem se Bojan Gavrilović. Bavim se entomologijom od osnovne škole, i iako trenutno ne radim u toj oblasti, volim da kažem da sam po profesiji entomolog. Radio sam u Institutu za šumarstvo u Odeljenju za zaštitu šuma, a sada radim kao naučni saradnik u Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju u Beogradu, u Centru za ekologiju i tehnoekonomiku. Već više od 10 godina proučavam ogromnu familiju Chrysomelidae (bube listare), mada sam dosta upoznat i sa superfamilijom Scarabaeoidea na kojoj sam u jednom periodu intenzivnije radio. Od skora pokušavam da radim i Bruchidae koje se sve češće svrstavaju medju Chrysomelidae.

Kod buba listara proučavam odnose insekata i biljaka hraniteljki, ekologiju, zoogeografiju, taksonomiju i sistematiku. Dakle, ako nekome treba pomoć kod identifikacije primeraka ili nekakav savet u vezi ovih insekata biće mi drago da pomognem.

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
Odg: Bojan Gavrilovic
« Odgovor #1 poslato: 20.Jun. 2013, 15:12:56 »
Bojane, dobrodosao na forum. Najzad jedan koleopterolog :)
Ne znamo se licno ali su mi poznate tvoje reference koje se publikovao sam i u saradnji sa S. Curcicem. Ako si zainteresovan javi se na moj privatni mail (naci ces ga u odeljku Clanovi) da se dogovorimo oko eventualne razmene materijala, literature i kasnije saradnje.
dr Gabor Mesaros
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #2 poslato: 20.Jun. 2013, 17:03:18 »
O zdravo Bojane, neka si došao, malo si dugo putovao ali nema veze.
Za sve ostale, Bojan je taj koji mi je do sada (a i ubuduće će ;) determinisao sve Chrysomelidae.

Милош Поповић

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #3 poslato: 22.Jun. 2013, 21:20:50 »
Drago mi je da je ovako puno novih članova sada na forumu! Uskoro cemo postati zaseban mini institut za biodiverzitet :) Dobrodošao na forum. Verujem da će biti zanimljivih stvari vezanih za koleoptere.

Милош Поповић
ХабиПрот, Булевар Ослобођења 106/34
11000 Београд, Србија