Autor Tema: Gnezdo paranoje  (Pročitano 667 puta)

ihi

• Leptir
Gnezdo paranoje
« poslato: 17.Jun. 2013, 09:33:19 »
Novosadslki pesnik pok. Vujica Rišin Tucić, nazvao je jednu svoju zbirku GNEZDO PARANOJE. Ovo gnezdo sa precvetalog gloga ličilo mi je na to gnezdo a još pri tome i na razapetu žensku čarapu u koju su se uselile gusenice.
Ovi crni stvorovi kretali su se u trzajima, ne uočičajeno već zaamahivanjem prednjeg dela tela.
Čija li su ovo deca? Ne mogu da verujem da im je roditelj prelepi glogovac, Aporia crategi.

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: Gnezdo paranoje
« Odgovor #1 poslato: 17.Jun. 2013, 10:52:45 »
.

Ih, ne jede glog samo Aporia crataegi, ima mnogo vrsta koje bismo mogli nazvati glogovac. Sem toga više vrsta pravi gnezdo na glogu, tako da ni gnezdo nije dovoljan karakter za prepoznavanje vrste. Imate li bolju sliku gusenice?
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

ihi

• Leptir
« Odgovor #2 poslato: 17.Jun. 2013, 11:33:34 »
Pravo da vam kažem nemam i to iz dva razloga. Glog je visio nad ponorom pa nisam mogao da zauzmem bolju poziciju za fotografisanje, a drugi, nisam smeo da uhvatim gusenicu u šake jer sam se bojao da nije otrovna, a upravo sam završio sa saniranjem jednog uboda koji se pretvorio u priličnu oteklinu, a i kazao sam vam da su se gusenice nekako ljutito bacakale pa sam pomislio da tu ima nekog vraga koji može biti opasan po mene.  Sve se to pretvorilo u paranoični strah - otuda citat naziva zbirke mog prijatelja VRT.
Pokušao sam kropovanjem da malo približim gusenice.

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #3 poslato: 17.Jun. 2013, 11:54:37 »
.

Mogle bi biti male gusenice Eriogaster lanestris,  ali nisam sigurna.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.