Autor Tema: preporuka za nove forumase  (Pročitano 1611 puta)

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
preporuka za nove forumase
« poslato: 14.Nov. 2011, 10:23:49 »
Molim da mi neko pojasni kakav je postupak za prikljucenje novih clanova koje bi hteo da preporucim.
Pozdrav od Dejana

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: preporuka za nove forumase
« Odgovor #1 poslato: 14.Nov. 2011, 10:35:34 »
Postoji tema Kako da se pridružim forumu?
Tu je Popac objasnio. Elem, potrebno je da se dotična osoba javi administratorima, Popcu ili Gaboru na mejlove koji se tamo nalaze, sa kraćom biografijom vezanom za biodiverzitet i njegovu zaštitu.

P.S.
Admini, zašto je ta tema vidljiva samo kada nismo ulogovani? Vidlijiva je ovako, kad se klikne na kink koji sam dala, ali te teme nema na naslovnoj strani kada smo ulogovani.
Čitav deo Za one koji žele da se pridruže se ne vidi.
Tehnički razlozi?
« Poslednja izmena: 14.Nov. 2011, 10:45:38 Enka »
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #2 poslato: 14.Nov. 2011, 10:45:14 »
potrebno je da se dotična osoba javi administratorima... sa kraćom biografijom vezanom za biodiverzitet i njegovu zaštitu.
Enka, izvini što uskačem sa jednim predlogom (uzgred ovo je više poruka za Admine, a ti kaži da li se slažeš):
Nekako mi deluje nezgrapno i strašno taj zahtev za biografiju - znam da to i nije bila naša namera ali mislim da ne bi trebali biti prestrogi po pitanju novih priključenja.
Npr. ne moraju baš da budu biolozi ili da imaju neki pedigre ili prošlost vezanu za biodiverzitet. Ja bih priključenje nekako formulisao da mogu i amateri i "obični ljudi" koji žele više da saznaju isto mogu da se priključe, jer najdragoceniji podaci će doći (i već dolaze) upravo od tih ljudi koji možda malo znaju, ali (1) idu u prirodu (2) imaju foto-aparat (3) imaju elana/inspiracije.
Naravno, svakog ko se priključuje treba neko da preporuči, kome svi verujemo, itd.
Ja sam za omasovljavanje i edukaciju i uvek sam bio, i prihvatam bilo kakvu odgovornost po tom pitanju (spreman sam da radim sa njima ako nema ko drugi..)
« Poslednja izmena: 14.Nov. 2011, 11:04:59 jozi »

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
« Odgovor #3 poslato: 14.Nov. 2011, 10:52:39 »
Taj zahtev za biografiju je samo mala preporuka adminu da li da nekog uključi ili ne. Ne možemo baš sve da prihvatimo, postoje razni tipovi ljudi sa raznim željama ... Upravo se vodi rasprava o tome šta treba da je dostupno svima... Ako prihvatimo baš-baš svakog, onda je to kao da je forum dostupan svima. U temi Ciljevi i sadržaji na forumu sam napisala da novi članovi ne moraju biti biolozi...
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

Gabor Mesaros

• Administrator
  • Leptir
« Odgovor #4 poslato: 14.Nov. 2011, 12:16:43 »
Ne znam zasto se tema vezana za prijavljivanje vidljiva samo neregistrovanima. Pogledacemo sta je posredi,

Predlog teksta za nove korisnike je stajao na "javnom uvidu" skoro mesec dana. Posto je ona napravila prvi predlog, Enka ce najbolje znati koliko je primedbi i dopuna doslo. Mislim da bismo trebali ipak da budemo malo ekspeditivniji oko izrazavanja svojim misljenja, onda kada je vreme za to. Slicna situacija je sa sadasnjom idejom da se delovi foruma otvore. Anketa je u toku i do sada se izjasnilo osmoro clanova.Ta anketa nece stajati beskrajno i u jednom trenutku cemo uraditi onako kako je vecina odlucila. Ne bi bilo korektno da se nakon toga javlja sa primedbama i kritikama predlozenog.
Gabor Mesaroš
Protego, Subotica

božEnka.hric

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Zvocalo
« Odgovor #5 poslato: 14.Nov. 2011, 14:11:50 »
Enka ce najbolje znati koliko je primedbi i dopuna doslo.

Ni jedna primedba, ni jedan predlog, ni jedna kritika. NIŠTA!!!

jozi

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
  • Večiti student biologije
    • Zaštita prirode
« Odgovor #6 poslato: 14.Nov. 2011, 21:31:28 »
Ako se samo 8 nas javlja na pet stavki, nije čudo da se niko ne javlja na 50 redova teksta. Ima razlike kliknuti jednom ili čitati dugačku poruku.
Ja se uvek javim, ponekad možda čak i prerano ::) ali predlozi su ili previše dobro napisani ili zahtevaju više vremena... a ovo su ljudi terenci koji ne vole baš administraciju 8)

Srdjan Janev

• Administrator
  • Jaje
  • Odgovaran za HW i SW foruma
« Odgovor #7 poslato: 14.Nov. 2011, 22:13:38 »
Taj zahtev za biografiju je samo mala preporuka adminu da li da nekog uključi ili ne. Ne možemo baš sve da prihvatimo, postoje razni tipovi ljudi sa raznim željama ... Upravo se vodi rasprava o tome šta treba da je dostupno svima... Ako prihvatimo baš-baš svakog, onda je to kao da je forum dostupan svima. U temi Ciljevi i sadržaji na forumu sam napisala da novi članovi ne moraju biti biolozi...

Ja se u slobodno vreme bavim trgovanjem valutnim parovima. Vrlo težak oblik poslovanja na berzi. Ali i unosan. Član sam par javnih i deklarativno otvorenih foruma koji se dobro kotiraju u sveta. Sa par desetina hiljada članova. Svaki od tih foruma traži CV da bi nekog učlanio. I taj CV mora da bude temeljan, potkovan činjenicama i ekzaktnim dokazima, uspesima ili znanjem u oblasti.
Ono što se Pravilima ... traži od novih članova je mala maca. I ja ne vidim da je nemoralno ili nekorektno to tražiti. Mi ćemo verovati sudu koji novi član da na Forumu. Pa nek se bar predstavi da znamo ko je i šta je...

Mah. SJ