Autor Tema: novi 28.5.2013.  (Pročitano 2852 puta)

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
Odg: novi 28.5.2013.
« Odgovor #20 poslato: 03.Jun. 2013, 20:24:19 »

9302 - Celypha rurestrana
9318 - Siona lineata, jeste
9320 - Scotopteryx mucronata
9325 - ne znam, najbolje bi bilo da si je pokupio pa hranio, jesi li?
9328 - Notocelia uddmanniana - jeste
9352 - Adscita statices, vrlo moguće, ali ima još kandidata iz roda Adscita, prema tome, Adscita sp.
9354 - Hypochalcia ahenella
9360 - Polypogon tentacularia
9364 - Aleimma loeflingiana - mnogo varijabilna vrsta

Slavko, imam jednu molbu.
Nemoj kačiti slike tako da je leptir naglavačke, okreni je da bude glava gore ili sa strane, lakše mi je raditi kada leptir nije naglavačke, ovako moram sliku skidati u komp pa okretati. Znam da neke vrste vole da sede naglavačke, ali meni nije bitno kako stoji travka, već leptir.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.

slavko

• Leptir
« Odgovor #21 poslato: 03.Jun. 2013, 20:38:13 »
imam najezdu gubara u blizini i hocu da ga gajim jer nisam jos slikao odrasle...pa me zanima kako ti to radis...da li tebaju neki posebni uslovi ili...
leptirici

božEnka.hric

• Moderator
  • Leptir
  • Zvocalo
    • fotke nastale u St. Pazovi
« Odgovor #22 poslato: 03.Jun. 2013, 22:51:38 »
.

Ja gusenice držim u providnim plastičnim kutijama ili flašama sa puno malih rupica radi protoka vazduha, a naročito da se ne skuplja vlaga u kutiji. Svakodnevno se mora davati sveža hrana, čistiti im i održavati suvo. Ne sme se davati rosna hrana i na dno posude treba staviti salvetu koja će upiti eventualni višak vlage.
Iako gubar jede jako mnogo vrsta lišća, meni je moja gusenica prihvatila samo dunju, jer sam je našla na dunji. Verovatno ne voli da menja hranu, pa joj onda treba dvati lišće sa drveća na kom je gusenica nađena.
Pohvale hrane moju sujetu, kritike me teraju da budem bolja a predlozi mi u tome pomažu.