Identifikacije > Noćni leptiri (Lepidoptera)

Prinove za bazu podataka - Phragmatobia placida

(1/1)

milan.djuric:
Da moderna gospođa (moderatorka) ne bi krizirala bez sveže robe, šaljem sličice kakve nismo imali u bazi.

Mislim da je to Phragmatobia placida. Fotke je snimio Ibrahim Hadžić (stručnjak za gljive) u Crnoj Gori. Odmah krećem da sa njim regulišem dozvolu za korišćenje slika.

božEnka.hric:

--- Citat: milan.djuric  16.Okt. 2011, 15:17:10 ---Da moderna gospođa (moderatorka)
--- Kraj citata ---
Ako dobro poznajem dotičnu, ona više voli urednost od mode, tako da joj više odgovara titula urednica.

--- Citat: milan.djuric  16.Okt. 2011, 15:17:10 ---Mislim da je to Phragmatobia placida.

--- Kraj citata ---
Jeste, šteta što je nalaz iz CG. Kod nas je zabeležen samo davne 1935! Možda jeste i kasnije, ali ja nemam svežiji podatak. Nadam se da pregovori oko korišćenja slika dobro napreduju.

jozi:
Samo da primetim ;): "Fotke je snimio Ibrahim Hadžić (stručnjak za gljive) u Crnoj Gori" - kakve veze ima mikolog sa leptirima? Vidite da ima! (Isto koliko i pekar ili lekar sa ornitologijom - jedan od najvrsnijih ornitologa u Mađarskoj dr. Rékási bio je lekar, a naš Čornai Rihard onomad kontributor za Petersonove Ptice Evrope apotekar...) Poenta koja se dotiče celog foruma i celog našeg rada na prikupljanju biogeografskih podataka: predstavnik jedne tzv. grupe npr. "ornitolog", "mikolog" itd. može mnogo da doprinese drugoj grupi, jer se i ptičar susreće sa leptirima i obrnuto...

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju