Autor Tema: Agaricus campestris - Poljska pecurka  (Pročitano 577 puta)

Baluban_S

• Lutka
Agaricus campestris - Poljska pecurka
« poslato: 29.Apr. 2013, 09:29:16 »
Prosle godine je bila prava eksplozija Agaricus-a i poljskih i šumskih.  Ovaj je snimljen 20.10.2012 godine na livadi, 5-10 metara od ivice šume, na Andrevlju u Fruškoj Gori. Trenutno je razvrstan kao Agaricus campestris - Poljska pecurka.

Želeo bih da čujem i Vaše mišljenje, naravno argumentovano.

ihi

• Leptir
Odg: Agaricus campestris - Poljska pecurka
« Odgovor #1 poslato: 29.Apr. 2013, 10:30:11 »
A šta ako nije argumentovano?

Baluban_S

• Lutka
Odg: Agaricus campestris - Poljska pecurka
« Odgovor #2 poslato: 29.Apr. 2013, 12:36:38 »
Pa ništa. Mene samo zanima šta Vas je usmerilo u determinaciji. Tako usput povećavam i svoje znanje, a i svi mi ćemo ponešto naučiti jer sve ne piše u knjigama različitog kvaliteta koje posedujemo. Gljive su prilično promenjive u svom životnom veku i zato je neophodno puno iskustva za determinaciju, pored literature. Potpuno sam svestan da imam samo fotografije, nekad više nekad manje. Trudim se da te fotografije budu iz raznih uglova i da boje budu realne. Ja lično se dugo bavim fotografisanjem gljiva. Tokom ovih 10 godina koliko imam razne digitalne fotoaparate napravio sam  puno fotografija gljiva od kojih sam na disku ostavio oko 14.000.

Od članova foruma očekujem da kažu svoje mišljenje. Ako mogu da navedu i šta ih je usmerilo u determinaciji lepo svi ćemo nešto naučiti, ako ne mogu opet lepo.