Autor Tema: Žižak li je?  (Pročitano 493 puta)

ihi

• Leptir
Žižak li je?
« poslato: 12.Mar. 2013, 11:38:25 »
Dopada mi se kako nas Dragiša izveštava kada nađe nešto nenađeno pa kad kaže: slučajno izađoh na cigaret pauzu, kad tamo..., odoh da sačekam kćerku, kad..., sedoh da se odmorim i začeprkah po kori, kad tamo...
Jednog dana će nam i dinosaurusa navaliti na grbaču, ali sasvim slučajno.
E, ja sedoh da jedem sokobanjske orahe, kad po njima mili i sprema se da uzleti u strahu da je ne pojedem ova bubica od dva mm.
Ja se slikah, vi kažite šta je.

Dragisa Savic

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
Odg: Žižak li je?
« Odgovor #1 poslato: 12.Mar. 2013, 11:49:32 »
Ne znam da li sam pisao o slučaju kad sam našao ovu mokricu http://www.naturefg.com/pages/c-animals/platyarthus%20hoffmannseggii.htm
Znao sam za tu vrstu, i da je mirmekofilna, tj. da živi u mravinjacima i da je teško pronaći je. Jedno vreme sam po Fruškoj razgrto mravinjake pokušavajući da je nađem ali bezuspešno i taman kad sam odustao ona se pojavila. Ali kako? Izađem ja jedno popodne iz stana u nameri da kupim u pekari hleb. Usput ispod jedne cigle gomila mrava i ona sa njima.  :D
Pričam ja to posle (sa puno oduševljenja) ženi, a ona će na to- "a zašto si prevrtao cigle na putu do pekare?" :o

Ivan

• Ovlašćeni pristup
  • Jaje
  • *
« Odgovor #2 poslato: 12.Mar. 2013, 12:23:04 »
E Dragiša, slatko me nasmeja  ;D
Ja se obično "zalovim" na javnim mestima pa ne skapiram na vreme da me ljudi gledaju   ::)

Citat
E, ja sedoh da jedem sokobanjske orahe, kad po njima mili i sprema se da uzleti u strahu da je ne pojedem ova bubica od dva mm.
Ja se slikah, vi kažite šta je.
Stanar sokobanjskih oraha je Anthrenus verbasci, inače bubica koja satire naše zbirke insekata.  :-\
Pripada familiji Dermestidae.

ihi

• Leptir
« Odgovor #3 poslato: 12.Mar. 2013, 14:08:33 »
Hvala Ivane.
A vi Dragiša, važno je da kod žene nađete izgovor. To je najbitnije. A mi znamo šta se desilo kada vam je pala jabuka/cigla na nogu. Odgurnuli ste je i otkrili isto ono što i Isak.

Дејан Ранковић

• Ovlašćeni pristup
  • Leptir
  • *
« Odgovor #4 poslato: 12.Mar. 2013, 20:01:25 »
Dragiša
Nemoj se brinuti. I ja imam sličnih iskustava kada izađem usred noći u baštu
da posmatram sazvežđa koja ne mogu videti ranije.
Kada se vratim u krevet kod žene kažem gde sam bio.
Možeš misliti kakav sam komentar dobio ???
No, šta da se radi takvi smo mi radoznali.
Pozdrav svim radoznalima od Dejana